Trwa ładowanie...
d3o3jxg

Śmierć George'a Floyda wywołała falę protestów. NIKE zabiera głos

Gigant odzieżowy NIKE zabrał głos w sprawie ostatnich wydarzeń w Stanach Zjednoczonych. Po tym, jak policjant zamordował George'a Floyda, obywatele protestują, aby zwrócić uwagę na problem rasizmu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
NIKE przeciwko rasizmowi w USA
NIKE przeciwko rasizmowi w USA (Getty Images)
d3o3jxg

George Floyd został uduszony podczas interwencji policji. Mężczyznę zatrzymano z powodu podejrzeń o płatność podrobionym banknotem. Policjant przewrócił Floyda na ziemię i podduszał go kolanem. "I can't breathe" – powtarzał rozpaczliwie Floyd. Zmarł na miejscu.

W Stanach Zjednoczonych wielokrotnie dochodziło do przekraczania uprawnień ze strony policji podczas interwencji z czarnoskórymi obywatelami. Mieszkańcy USA protestują, by zmusić rząd do reakcji. Również firma NIKE zabrała swój głos w kwestii prześladowań Afroamerykanów.

NIKE zabrała głos po śmierci George'a Floyde'a

"Tym razem tego nie rób. Nie odwracaj głowy od problemu rasizmu. Nie udawaj, że cię to nie dotyczy. Nie siedź z założonymi rękami. Nie myśl, że nie możesz nic zrobić" – czytamy kolejne zdania w nagraniu opublikowanym przez markę. Gigant odzieżowy nawiązał w nagraniu do swojego sloganu "Just do it", mówiąc tym razem: "Don't do it".

d3o3jxg

W akcie zjednoczenia nagranie udostępnił bezpośredni konkurent marki – Adidas. Po tych tragicznych wydarzeniach w Stanach Zjednoczonych znikają podziały, wszyscy mają teraz wspólny cel: walczyć z rasizmem. Adidas napisał tylko dwa zdania: "Razem pójdziemy naprzód. Razem dokonamy zmiany".

Zobacz także: Natalia Kukulska poruszona śmiercią George'a Floyda. "Nienawiść ma się świetnie"

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3o3jxg

Podziel się opinią

Share
d3o3jxg
d3o3jxg