Blisko ludziSmutny żart Damięckiej na Prima Aprilis. Chodzi o prezydenta

Smutny żart Damięckiej na Prima Aprilis. Chodzi o prezydenta

Matylda Damięcka
Matylda Damięcka
Źródło zdjęć: © ONS
Marta Kutkowska

01.04.2021 17:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Matylda Damięcka na swoim Instagramie celnie komentuje rzeczywistość za pomocą lakonicznych haseł i charakterystycznych obrazków. Dzisiejszym postem wbiła szpilę urzędującemu prezydentowi, ale także zmusiła followersów do refleksji.

Matylda Damięcka, jako thegirlwhofellonearth prowadzi bardzo popularne konto na Instagramie. W tym momencie śledzi ja prawie 170 tysięcy osób. Aktorka nie kryje się ze swoimi poglądami politycznymi: aktywnie wspiera Strajk Kobiet, a także krytykuje działania rządu w kwestiach związanych z pandemią.

"Piękne i bezkompromisowe słowa Andrzeja Dudy"

Rysowniczka dodała dzisiaj serię obrazków. Na każdym z nich jest hasło wypowiedziane rzekomo przez prezydenta. Niestety, każdy oglądający już po pierwszym slajdzie wie, że to musi być żart.

"Nigdy nie będziesz szła sama. Never. Prezydent wszystkich Polaków" - tak brzmi pierwsze hasło. Potem jest jeszcze "zabawniej": "LGBT to nie ideologia. To nie literki. To nasi rodacy. Nasi bracia i siostry".

Potem Matylda Damięcka odnosi się do kwestii przemocy domowej: "Stop przemocy domowej. Stop ukrywaniu sprawców… W małżeństwie to nadal gwałt".

W sumie w mediach społecznościowych Matylda Damięcka zamieściła 7 haseł komentujących postawę prezydenta wobec kobiet, osób LGBT, czy przemocy.

“Kto w Polsce mieszka ten w prima aprilis się nie śmieje”

Komentujący w mig odczytali intencje rysowniczki. Podzielili się swoimi refleksami pod postem: "Tolerancyjna utopia", "Piękne i smutne"- piszą followersi aktorki.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (309)
Zobacz także