Spędziła 5 lat w zakonie. Mówi, co działo się za murami klasztoru

Spędziła 5 lat w zakonie. Mówi, co działo się za murami klasztoru

Carrie-Eileen wstąpiła do jednego z katolickich zakonów w wieku 18 lat
Carrie-Eileen wstąpiła do jednego z katolickich zakonów w wieku 18 lat
Źródło zdjęć: © TikTok
03.06.2023 16:00, aktualizacja: 03.06.2023 16:37

Carrie-Eileen to była zakonnica, która dzieli się na swoim profilu na TikToku filmikami ze wspomnieniami związanymi z zakonem. Obserwowana przez prawie 300 tys. osób, wyjawiła, że czas spędzony w tym miejscu był dla niej "koszmarem". "Codziennie dziękuję Bogu, że już tam nie jestem" - napisała.

Pochodząca z Pensylwanii w Stanach Zjednoczonych Carrie-Eileen wstąpiła do jednego z katolickich zakonów w wieku 18 lat. Swoją decyzję dotyczącą przyszłości zmieniła jednak po pięciu latach pobytu w klasztorze. Obecnie jest szczęśliwą żoną i matką, która dzieli się swoim doświadczeniem oraz wspomnieniami w filmikach na TikToku. To tam wyznała, że czas spędzony w zakonie to "doświadczenie, które było dla niej koszmarem".

Była zakonnica o pobycie w klasztorze

Naiwna, samotna, łatwo ulegająca wpływom - tak Carrie-Eileen opisała siebie z czasów, kiedy przebywała w klasztorze. Jak wyznała w najnowszym filmiku, była stale manipulowana przez inne osoby oraz nieświadoma, że jej życie może wyglądać inaczej.

"Niedawno odwiedziła mnie moja mama i porozmawiałyśmy o tym wszystkim. Zawsze podtrzymuje mnie na duchu i przypomina mi, jak silna jestem, że to wszystko zniosłam. Od czasu do czasu płaczę, myśląc, że każde niezgłębione błogosławieństwo, którego później doświadczyłam, mogłoby nie istnieć, gdybym nie opuściła klasztoru. Dosłownie przeraża mnie myśl, że istniała szansa, że mogłabym stamtąd nie odejść" - czytamy w nagraniu.

"Życie zakonne, jeśli jest właściwie prowadzone, może być pięknym, satysfakcjonującym i radosnym życiem. Moje doświadczenie było jednak koszmarem. Codziennie dziękuję Bogu, że nie jestem już w klasztorze. Wiem, że to może sprawiać, że niektórzy czują się niekomfortowo, ale musimy znać niewygodne realia życia i naszej wiary" - czytamy dalej.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Cała prawda o zakonie

Tiktokowy profil Carrie-Eileen osiągnął popularność w momencie, kiedy kobieta otwarcie przyznała, że jest byłą zakonnicą. W swoich filmikach opowiedziała już m.in. o tym, z czego żyją zakonnice oraz jak naprawdę wygląda celibat. Poruszyła również temat kar dla "nieposłusznych" zakonnic.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta