ModaSpodnie damskie aż po… talię

Spodnie damskie aż po… talię

Spodnie damskie aż po… talię
Źródło zdjęć: © Thinkstockphotos
14.10.2015 15:25, aktualizacja: 16.10.2015 15:48

Po całych latach panowania spodni każdego fasonu z talią w połowie bioder, wreszcie wracają spodnie damskie w kobiecych fasonach, które zamiast nas krzywdzić (co często czyniły biodrówki), uwydatnią kobiecość i skryją niedostatki.

Po całych latach panowania spodni każdego fasonu z talią w połowie bioder, wreszcie wracają spodnie damskie w kobiecych fasonach, które zamiast nas krzywdzić (co często czyniły biodrówki), uwydatnią kobiecość i skryją niedostatki.

Co jest nie tak w biodrówkach?

Spodnie damskie typu biodrówki zostały wprowadzone na rynek wtedy, gdy panował moda na krótkie koszulki, pokazujące pępek. Tylko w takich spodniach można było uwydatnić i pokazać cały brzuch. Dołączyła się potem do tego mogą rodem z Kalifornii na noszenie bikini do jeansów i w ten sposób zaczęło się rozwijać przekonanie, że jest to model spodni idealny dla nowoczesnych kobiet.

Szybko jednak okazało się inaczej. Bowiem z prawdziwym życiu mało która kobieta ma wychudzoną figurę współczesnej modelki. Większość kobiet ma większe wymiary niż anorektyczne piękności. I dobrze. Tylko, że taka kobiecość wcale nie idzie w parze z krojem spodni, który odcina nasze walory – nie pokazuje ładnej pupy, talii itd.

Co pokazuje w zamian? Często odcięty brzuszek lub fałdki po bokach, tzw. boczki, a podczas schylania… pupę. Podczas, gdy kobieta bez biodrówek jest szczupła i zgrabna, gdy zepnie się opinającymi sztywno spodniami w biodrach nawet sama skóra może wyglądać nieestetycznie.

Pokażmy talię i pupę

Dlatego należy się cieszyć, że na wybiegach i w sklepach znowu zaczynają się pojawiać spodnie podkreślające kobiece walory, a kryjące niedostatki, czyli spodnie damskie taliowane. Ich wielbicielką była ikona świata mody i rewolucjonistka Gia Carangi.

Jak pomagają naszej figurze takie spodnie?

Dzięki taliowaniu oczywiście podkreślają talię i skrywają brzuszek oraz boczki – otrzymują je w ryzach. Poza tym krój podkreśla krągłość pośladków. W zależności od figury i tego, co pragniemy podkreślić lub zatuszować możemy dobierać odpowiednie kroje taliowanych spodni.

Na pewno warto unikać spodni typu 7/8, bo skracają nogi.

Jeżeli chcesz ukryć zbyt szczupłe nogi wybieraj modele z luźnymi nogawkami. Za to nie zakładaj ich, gdy masz większe uda, bo wtedy zostaną one tylko uwydatnione.

Proste dopasowane nogawki są stworzone dla kobiet z większymi udami.

Jeansowe spodnie damskie tego typu z prostymi, zwężanymi nogawkami to model dla każdej pani, bo ładnie tuszuje niedostatki i uwydatnia, to, co chcemy.

Materiałowe taliowane chinosy lepiej nie zostawią kobiety z figurą gruszek.

Jak dobierać spodnie, aby były dopasowane w talii?

Oczywiście każda z nas ma inny rozmiar talii. Żadne spodnie nie będą dobrze wyglądać, jeżeli będą odstawać albo w talii, albo w biodrach. Dlatego wybierajmy takie spodnie, w których użyto elastanu lub strechu. Ewentualnie wybierajmy takie spodnie, które posiadają wszytą i niewidoczną gumkę. Dzięki temu dopasują się do każdej talii.

Źródło artykułu:Informacja prasowa