Blisko ludziSposoby na oszczędzanie, kiedy pojawia się maluch

Sposoby na oszczędzanie, kiedy pojawia się maluch

Sposoby na oszczędzanie, kiedy pojawia się maluch
28.10.2014 11:06, aktualizacja: 28.10.2014 12:04

Dla wielu młodych rodziców dużym problemem są koszty związane z pojawieniem się dziecka w rodzinie. Skompletowanie całej wyprawki dla malucha wiąże się z wydatkami, ale istnieje wiele sposobów na oszczędzanie. Z akcji „Projekt dziecko – zaczynamy!”, której partnerem jest Aviva, dowiesz się, jak rozsądnie kupować i gdzie szukać oszczędności.

Dla wielu młodych rodziców dużym problemem są koszty związane z pojawieniem się dziecka w rodzinie. Skompletowanie całej wyprawki dla malucha wiąże się z wydatkami, ale istnieje wiele sposobów na oszczędzanie. Z akcji * „Projekt dziecko - zaczynamy!”*, której partnerem jest Aviva, dowiesz się, jak rozsądnie kupować i gdzie szukać oszczędności.

Często słyszysz, jak rodzice narzekają na ceny pieluch? Rzeczywiście, miesięczne koszty ich zakupu mogą na początku przerażać. Oszczędzanie na pieluchach wcale nie jest trudne. Śledź promocje w marketach, porównuj ceny w dyskontach albo spróbuj zakupów internetowych. Jeśli nie narzekasz na brak miejsca w domu, świetnym rozwiązaniem jest kupowanie w hurtowniach. Im więcej kupujesz, tym mniej płacisz za jedno opakowanie.

Myślisz, że na jedzeniu dla dziecka nie można oszczędzać? Nie rezygnuj z produktów najlepszej jakości, ale zawsze kupuj słoiczki w promocjach, w zgrzewkach albo przez Internet. Najtańszym sposobem żywienia maluszka jest karmienie piersią. To najzdrowsza metoda dla dziecka i świetna recepta na uzdrowienie domowego budżetu.

Dzieci błyskawicznie wyrastają z ubrań, ale nie musisz wciąż kupować nowych elementów garderoby. Wymień się ubrankami ze znajomymi i rodziną, odwiedzaj komisy z odzieżą dla dzieci i sprzedawaj na wyprzedażach garażowych niepotrzebne rzeczy. Dzięki racjonalnym zakupom i wymianom oszczędzisz nie tylko pieniądze, ale też miejsce do przechowywania w swoim domu.

Zakup wózka, fotelika samochodowego i innych akcesoriów wiąże się zwykle z zostawieniem w sklepach niemałej fortuny. Przedsiębiorczy rodzice większość niezbędnych przedmiotów kupują online. Sklepy internetowe mają szeroki asortyment w bardzo przystępnych cenach. Plusem internetowych zakupów jest też oszczędność czasu, który musielibyście spędzić w centrum handlowym. Jeśli lubisz nutkę ryzyka, a przy tym myślisz ekonomicznie, zacznij śledzić aukcje internetowe. Na licytacjach można znaleźć prawdziwe perełki, które nie zrujnują domowego budżetu.

Przy zakupie produktów dla dzieci najważniejszy jest zdrowy rozsądek. Planuj wydatki i poluj na promocje, a z łatwością zaoszczędzisz pieniądze.

Sylwia Stachura

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także