Trwa ładowanie...
dcqsnns

Sprawdź, czy nie jesteś odwodniony. Prosty test

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest koniecznie dla jego poprawnego funkcjonowania. Zastanawiasz się, czy pijesz dostatecznie dużo wody? Odpowiedź da ci twoja skóra.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Mimo zaleceń lekarzy wciąż wiele osób nie pije dostatecznie dużo wody
Mimo zaleceń lekarzy wciąż wiele osób nie pije dostatecznie dużo wody (123RF)
dcqsnns

Brytyjski NHS (National Health Service) zaleca picie co najmniej 6 szklanek wody dziennie. Niedobór wody może powodować nie tylko zmęczenie i problemy z koncentracją, ale też zmniejsza elastyczność naszej skóry. Właśnie ten szczegół może być pomocny w samodzielnym sprawdzaniu kondycji naszego organizmu.

Jak podaje National Library of Medicine, możemy w prosty sposób sprawdzić, czy nasz organizm jest dostatecznie nawodniony. Wystarczy uszczypnąć skórę z wierzchu dłoni i przytrzymać przez kilka sekund. Jeśli skóra, po wypuszczeniu z palców, szybko wraca do swojego kształtu, jesteś nawodniony. Jeśli trwa to dłużej, twojemu organizmowi przydałaby się kolejna szklanka z wodą.

Odwodniona, sucha skóra traci swoją sprężystość. Jeśli czujesz nieprzyjemne napięcie skóry, zadbaj o nawodnienie i nawilżenie jej. Pamiętaj, że najlepsza dla twojego organizmu będzie niegazowana woda bez dodatku cukru.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

dcqsnns

Podziel się opinią

Share

dcqsnns

dcqsnns