Spryskaj drzewka już teraz. Latem będziesz cieszyć się owocami

Jak dbać o drzewka owocowe?
Jak dbać o drzewka owocowe?

18.04.2023 14:56, aktual.: 18.04.2023 22:16

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Pielęgnacja drzewek orzechowych nie jest specjalnie trudna. Najważniejszą czynnością wokół nich jest ich regularne pryskanie w celu ich ochrony przed szkodnikami. Poznaj fenomenalny przepis na domowy oprysk, który skutecznie chroni drzewa owocowe.

Szkodniki wprost uwielbiają drzewka owocowe. Niestety, drzewka owocowe są bardzo podatne na destrukcyjne działanie szkodników. Ich nadmiar może doprowadzić do obumarcia drzewa, co jest szczególnie bolesne w przypadku starych, obficie owocujących drzewek.

Kosztuje 10 złotych, a działa prawdziwe cuda

Z powodu szkodników, pryskanie drzewek jest najważniejszym (poza przycinaniem gałęzi) i w zasadzie jedynym punktem pielęgnacji drzewek. Zamiast mocnych, chemicznych oprysków, w przypadku drzewek owocowych, lepiej jest postawić na ekologiczne rozwiązania.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Drzewka należy pryskać już teraz. Nie musisz biec do sklepu ogrodniczego. Zamiast tego wybierz się do apteki albo sklepu z artykułami kosmetycznymi i zaopatrz się w ciekłą parafinę. Tak, oprysk z parafiny zdziała cuda. Jak go przygotować? 100 ml ciekłej parafiny wymieszaj z pięcioma litrami wody, po czym dokładnie opryskaj całe drzewo.

Parafina ma właściwości okluzyjne, czyli po prostu zabezpiecza powierzchnię — czy to skóry, do której jest przeznaczona, czy - w tym konkretnym wypadku - drzewka. Wytworzy ona na nim cienką, woskową warstwę, która zabezpieczy drzewko przed licznymi szkodnikami i chorobami. Należy jednak pamiętać, aby koniecznie zaopatrzyć się w ciekłą parafinę. Blok parafiny nie ma szans na rozpuszczenie się w wodzie.

Kiedy robić opryski? To już najwyższy czas

Kwiecień to idealny czas na spryskanie drzewka owocowego. Jednak nie warto brać się za to w losowy dzień, chyba że chcesz powtarzać tę czynność. Oprysk najlepiej jest zrobić w dzień, w którym temperatura przekracza 6 stopni Celsjusza, a do tego jest bezwietrznie i bezdeszczowo. W innym wypadku oprysk musiałby zostać powtórzony, bowiem zarówno wiatr jak i deszcz zmyłyby parafinę z drzewka.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (9)