Spryskaj tym chwasty. Pozbędziesz się problemu raz na zawsze

Spryskaj tym chwasty. Pozbędziesz się problemu raz na zawsze

Jak pozbyć się chwastów?
Jak pozbyć się chwastów?
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | Adobe
16.08.2023 18:04

Chwast potrafi wyrosnąć wszędzie - czy to na rabacie, między kostką brukową, a nawet na drewnianym tarasie. Źle wyrwane często wracają w te same miejsca. Jak się z nimi rozprawić, aby więcej się nie pojawiły?

Chwasty w ogrodzie to zmora każdego ogrodnika. Zwłaszcza że niechciane rośliny potrafią wyrosnąć nawet pomiędzy kostką brukową. Ich wyrywanie pomaga, ale nie na długo. Nieumiejętne pozbycie się rośliny skutkuje jej odrastaniem. Istnieją jednak domowe metody, które pozbędą się chwastów na stałe.

Męczysz się z chwastami? Koniecznie wypróbuj tę metodę

Bardzo możliwe, że ten sposób walki z chwastami stosowały nasze mamy lub babcie. Wystarczy bowiem wymieszać ze sobą trzy produkty, a powstałą mieszanką spryskać niechciane rośliny.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Środek chwastobójczy zrobimy z 30 ml alkoholu (potrzebny będzie spirytus lub wódka), dwóch szklanek wody oraz kilku kropelek płynu do mycia naczyń albo płynnego mydła. Po porządnym wymieszaniu tych składników powstałą substancję przelewamy do zbiornika ze spryskiwaczem. Następnie rozprowadzamy ją na liściach niechcianych roślin. Najlepiej jeśli zabieg przeprowadzimy w słoneczne południe.

Jak na chwasty działa alkohol? Rozpuszcza woskową warstwę na liściach, dzięki czemu cała roślina staje się wrażliwsza na działanie promieni słonecznych, co doprowadza do jej silnego poparzenia. Osłabione słońcem chwasty z łatwością wyrwiemy wraz z systemem korzeniowym z ziemi.

Masz chwasty? Zaopatrz się w te produkty

Domowy preparat chwastobójczy można też przygotować z mieszanki 250 ml octu spirytusowego, łyżeczki płynu do naczyń, połowy szklanki soli i litra wody. Po wymieszaniu wymienionych składników tak samo przelewamy substancję do butelki ze spryskiwaczem, a następnie traktujemy środkiem liście chwastów. W tym przypadku również najlepiej opryskać rośliny w upalny dzień - niechciane zielsko zniknie po kilku dniach.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta