Trwa ładowanie...

"Stanąłem przed murem biurokracji". 85-latek zaapelował o pomoc w przewiezieniu na szczepienie

85-letni Andrzej Bober, z zawodu dziennikarz i publicysta, opublikował w mediach społecznościowych apel o pomoc. Termin przyjęcia drugiej dawki szczepienia zbiegł się u niego z wyjściem ze szpitala po poważnej operacji. Mężczyzna nie miał jak dojechać do przychodni w pozycji leżącej. Zaapelował do internautów o pomoc.
Share
Andrzej Bober zaszczepiony w domu
Andrzej Bober zaszczepiony w domuŹródło: Facebook.com
d2m2gvi

Apel 85-latka spotkał się z pozytywnymi, jak i negatywnymi komentarzami. Najważniejsze, że udało mu się zaszczepić drugą dawką szczepionki Pfizer.

"Jestem bezradny, może ktoś pomoże" – zaczyna swój wpis Bober. "Już raz musiałem przekładać szczepienie 2 dawki, bo trafiłem do Szpitala Bielańskiego na skomplikowaną operację nogi. Dziś karetka pogotowia przywiozła mnie z powrotem do domu, bo samodzielnie nie mogę chodzić. Ostateczny termin szczepienia, to 05.03.22 – i na taką datę moja Przychodnia Medycyny Rodzinnej wystawiła mi zlecenie na transport sanitarny" – wyjaśnił 85-latek.

d2m2gvi

Dziennikarz zapytał więc, czy ktoś z internautów ma jakiegoś znajomego w państwowej służbie zdrowia "nieskażonego jeszcze bezmyślnością, obojętnością i otwartego na nieszczęście bliźniego". Nie pomógł polityk, który początkowo obiecał transport (z uwagi na zawiłe przepisy – przyp.red.), ani resort zdrowia. Kiedy sprawa została nagłośniona w sieci, odezwał się do 85-latka Bezpieczny Dom Opieki Nestor - Ośrodek Opiekuńczo Rehabilitacyjny. Apel Bobera jednocześnie wzbudził współczucie i oburzenie wśród internautów.

Zbigniew Hołdys poinformował 4 marca, że Andrzej Bober został już zaszczepiony, a w organizacji transportu pomógł wyżej wymieniony dom opieki.

Branża ślubna zamrożona. Kiedy rząd pozowli na organizację wesel?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2m2gvi

Podziel się opinią

Share
d2m2gvi
d2m2gvi