Nigdy nie bierz do sypialni. Siedlisko bakterii

Szklanka wody przy łóżku to niezbyt dobry pomysł
Szklanka wody przy łóżku to niezbyt dobry pomysł

29.05.2024 13:28, aktual.: 29.05.2024 14:01

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Przed pójściem spać nalewasz sobie szklankę wody i stawiasz ją na szafce?Doktor Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts przekonuje, że picie odstanej wody niesie za sobą wiele poważnych konsekwencji zdrowotnych.

Odpowiednie nawodnienie organizmu jest kluczowe dla prawidłowej pracy mózgu i organów wewnętrznych. Każdy z nas powinien wypijać co najmniej dwa litry wody dziennie. W tę liczbę wlicza się zarówno czysta woda jak i płyny, które wypijamy pomiędzy posiłkami (np. kawa, herbata).

Kiedy temperatura staje się wyższa, odczuwamy większe pragnienie. Zdarza się, że wybudzamy się z pragnienia. Wiele osób bierze ze sobą szklankę wody do sypialni. To jednak niezbyt dobry pomysł.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Ile wody trzeba pić dziennie?

Woda to jeden z najważniejszych składników na świecie. Bez wody nie byłoby życia. Organizm człowieka składa się w 70 proc. z wody. Wydalamy ją razem z potem czy moczem, dlatego też trzeba ją stale uzupełniać. Jeśli tego nie robimy, dochodzi do odwodnienia organizmu. To poważny stan, który prowadzi do zaburzenia gospodarki elektrolitowej. W skrajnych przypadkach może spowodować omdlenie, spadek ciśnienia, a nawet niewydolność nerek.

Ile wody powinien pić człowiek, żeby być zdrowy? Osoba dorosła powinna wypijać nie mniej niż 1,5 litra wody. Wszystko zależy jednak od wieku, potrzeb, stanu zdrowia i trybu życia. Sportowcy i kobiety ciężarne powinny pić co najmniej 3 litry, a zaś niemowlęta i małe dzieci co najmniej litr.

Stawiasz szklankę wody przy łóżku? Narażasz się na kłopoty

Pocenie się ciała to całkowicie naturalne zjawisko, które pojawia się w trakcie wysiłku fizycznego bądź upału. W ten sposób organizm chroni się przed przegrzaniem. Kiedy temperatury sięgają 25 stopni Celsjusza, zaczynamy odczuwać wzmożone pragnienie. Zdarza się, że odczuwamy je nawet przy przebudzeniu. Nic więc dziwnego, że tak wielu z nas stawia przy łóżku szklankę z wodą.

Doktor Marc Leavey z Mercy Medical Center w Massachusetts przestrzega przed piciem odstanej wody. Dlaczego? Zdaniem lekarza w ciągu nocy osadza się na niej kurz, brud i zanieczyszczenia. Nierzadko wpadają do niej owady, takie jak muchy czy komary. To siedlisko grzybów i bakterii. Spożycie takiej wody może skończyć się infekcją, a nawet zatruciem. Jak rozwiązać ten problem? Pij wodę z zamkniętej butelki, np. z filtrem.

Źródło: Top Newsy

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (7)