Trwa ładowanie...

Stepper do ćwiczeń. Przykładowe ćwiczenia na stepie

Stepper to urządzenie do ćwiczeń, dzięki któremu można wyrzeźbić łydki, uda oraz pośladki. Ćwiczenia na stepie wzmacniają mięśnie, wysmuklają ciało oraz spalają tkankę tłuszczową z problematycznych miejsc. Jaki wybrać najlepszy stepper do ćwiczeń? Jak ćwiczyć na stepie, aby osiągnąć jak najlepsze efekty?

Stepper do ćwiczeń. Przykładowe ćwiczenia na stepieŹródło: 123RF
d4ecv6q
d4ecv6q

Stepper do ćwiczeń - charakterystyka

Stepper jest urządzeniem, które ma symulować wysiłek fizyczny podczas wchodzenia na schody i schodzenia z nich. Stepper to jeden z częściej kupowanych przyrządów do ćwiczeń, co jest efektem jego niewielkich rozmiarów, stosunkowo niskiej ceny i widocznych rezultatów po treningach. Stepper składa się z dwóch pedałów, na których ustawia się stopy i wykonuje się ruchy przypominające wspinanie się pod górkę lub wchodzenie po schodach.

yróżnia się dwa rodzaje stepperów: mini steppery i steppery pełnowymiarowe. Mini steppery składają się wyłącznie z pedałów i podstawy. Steppery pełnowymiarowe natomiast to większe maszyny wyposażone w drążek, który ułatwia zachowanie równowagi. Steppery pełnowymiarowe posiadają wbudowane komputery, które sumują czas treningów oraz liczbę spalonych kalorii. Tego typu sprzęt najczęściej stanowi wyposażenie siłowni i klubów fitness.

Ćwiczenia na stepie - zasady

Aby uzyskać jak najlepsze efekty ćwiczeń na stepie, trzeba się stosować do kilku podstawowych zasad. Podczas treningu należy utrzymywać względnie stały i wysoki puls. To pobudza metabolizm i korzystnie wpływa na proces spalania tkanki tłuszczowej. Aby utrzymać stały puls, podczas treningów na stepperze, nie powinno się zmniejszać tempa wykonywanych ćwiczeń. Należy także pamiętać o głębokim i wyrównanym oddechu. Niedotlenienie podczas ćwiczeń na stepperze znacznie obniża korzyści z treningów.

d4ecv6q

Trening na stepie zawsze należy poprzedzić 5-minutową rozgrzewką. Wystarczy zrobić kilka pajacyków, przysiadów czy truchtać w miejscu. Podczas ćwiczeń na stepperze nie można zapominać o prawidłowej postawie i wyprostowanej sylwetce. Wszystkie ćwiczenia należy wykonywać ze ściągniętymi łopatkami i napiętymi mięśniami brzucha.

Stepper - efekty ćwiczeń

Ćwiczenia na stepie przynoszą pierwsze efekty już po miesiącu regularnych treningów. Zaleca się, aby ćwiczenia na stepperze łączyć z innymi formami aktywności i wykonywać je przez co najmniej 20 minut 3 razy w tygodniu. Widocznym efektem ćwiczeń na stepperze są wysmuklone i szczuplejsze dolne partie ciała, a w tym łydki, uda i pośladki. Ponadto treningi przyspieszają proces odchudzania i pozwalają zrzucić nawet do kilku kilogramów miesięcznie. 10 minut średnio intensywnego treningu na steperze spala ok. 100 kcal.

Regularne ćwiczenia ujędrniają skórę i pomagają zwalczyć problemy z cellulitem. Osoby, które wykonują ćwiczenia na stepperze z linkami mogą liczyć także na wyrzeźbienie górnych partii ciała, w tym mięśni brzucha i ramion.

Ćwiczenia na stepie - przykłady

Podstawowe ćwiczenie na stepperze polega na wykonywaniu ruchów symulujących wchodzenie pod górę. Aby trening był bardziej efektwyny i angażował więcej partii mięśniowych, ćwiczenia na stepperze można urozmaicać na dowolne sposoby.

  • Ćwiczenia na stepie i wymachy ramion - wykonując podstawowe ćwiczenie na stepperze, wyciągaj wyprostowane ramiona na boki. Ćwiczenie należy powtórzyć przynajmniej 10 razy w jednej serii.
  • Ćwiczenia na stepie i zginanie ramion - maszeruj na stepperze, a ręce wyciągnij do przodu i zginaj w łokciach w kierunku barków.
  • Ćwiczenie na stepie i okrążenia ramionami - wykonując podstawowe ćwiczenie na stepperze, wyciągnij ręce przed siebie na wysokość barków i nie opuszczając ich, przęciągaj je wyprostowane na boki, a następnie do tyłu.
d4ecv6q
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4ecv6q