Strajkowały przeciw władzy, teraz potrzebują wsparcia. Ta akcja może im pomóc

Strajkowały przeciw władzy, teraz potrzebują wsparcia. Ta akcja może im pomóc

Strajkowały przeciw władzy, teraz potrzebują wsparcia. Ta akcja może im pomóc
Źródło zdjęć: © PAP
Karolina Błaszkiewicz
04.07.2017 15:48, aktualizacja: 04.07.2017 20:59

Zaangażowanie w "Czarne Protesty" dla wielu kobiet okazały się początkiem poważnych problemów. Doświadczają dyskryminacji, są szykanowane i represjonowane - dzisiaj inne aktywistki, stojące za inicjatywą "Parasolki" zbierają dla nich pieniądze. I mają poparcie takich ikon jak Henryka Krzywonos i Danuta Wałęsa.

"Organizujemy pomoc prawną, finansową, medyczną dla wszystkich, którzy jej potrzebują. Już w kilku miastach w Polsce udało nam się znaleźć i zapewnić reprezentację prawną dla wzywanych na czerwcowe przesłuchania oraz w inny sposób wesprzeć osoby szykanowane za aktywność prodemokratyczną. Swoim działaniem pragniemy udowodnić, że solidarność jest, znów, naszą bronią." - tłumaczą inicjatorkizbiórki, która właśnie rozpoczęła się w internecie.

Obraz
© Screen / zrzutka.pl

Komitet "Parasolki" podkreśla, że nie jest częścią formacji Strajk Kobiet, choć wspiera jej działania i Polek, które razem z nią wyszły na ulice - a należą do niego choćby Danuta Wałęsa, Ewa Woydyłlo i Ludwika Wujec. Im i pozostałym zależy, by rozwiązać problemy najgłośniej protestujących, które trafiają na komisariaty policji albo tracą pracę. Do tego jest potrzebne 50 tys. zł. Zbiórka potrwa prawie 3 miesiące.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także