GwiazdySuknia z orłem na Miss Supranational. To nie jedyna polska kreacja, którą wyśmiano na takim konkursie

Suknia z orłem na Miss Supranational. To nie jedyna polska kreacja, którą wyśmiano na takim konkursie

Natalia Balicka na Wyborach Miss Supranational 2021
Natalia Balicka na Wyborach Miss Supranational 2021

24.08.2021 10:39

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

O sukni projektu Eli Piorun, współpracującej na co dzień z Agatą Dudą, mówi teraz cała Polska. Czerwona kreacja z przytwierdzonym na przodzie białym orłem, w której wystąpiła Natalia Balicka na konkursie Miss Supranational 2021, została skrytykowana przez internautów. Jednak jak się okazuje, to nie jedyna polska wpadka na międzynarodowym konkursie piękności.

Za nami wybory Miss Supranational 2021, które w naszym kraju wzbudziły wyjątkowo duże emocje. Wszystko za sprawą "sukni narodowej", w jakiej wystąpiła polska reprezentantka, 21-letnia Natalia Balicka. Kreacje przygotowała dla niej projektantka pierwszej damy, Ela Piorun. Kreacja miała nawiązywać do polskiego godła. Była zatem w kolorze czerwonym, a jej górę przyozdabiał dużych rozmiarów ornament w postaci orła, który odbił się szerokim echem w internecie i niejednokrotnie został wyśmiany. 

Projektantka Agaty Dudy komentuje 

Projektantka w rozmowie z WP Kobieta skomentowała całą sprawę w następujący sposób: "Bardzo się cieszę, że dzięki mojej kreacji wiele osób zainteresowało się tym konkursem i samą kandydatką. Uważam, że suknia narodowa mojego projektu jest piękna, szlachetna, a przede wszystkim w tematyce barw narodowych". 

Niestety tego entuzjazmu nie podzieliła polska reprezentantka: "Niestety suknia już do mnie dotarła w trakcie zgrupowania do Miss Supranational. Nie byłam w stanie niczego zmienić". Pomimo całej sytuacji Natalii Balickiej udało dostać się do finałowej dwunastki konkursu i w klasyfikacji zająć bardzo wysokie 6. miejsce. Miss Supranational została natomiast Miss Namibii, 23-letnia Chanique Rabe.  

Nie pierwsza taka wpadka 

Jak się jednak okazuje, nie była to jedyna modowa wpadka na światowym konkursie piękności w wykonaniu polskich projektantów. Podobny problem pojawił się w 1995 roku podczas Miss World. Polskę reprezentowała wówczas Ewa Tylecka w kreacji przygotowanej przez Jerzego Antkowiaka. "Mogę sobie wyobrazić jej załamanie i łzy, ale wiem, że nie mogła nic z tym zrobić i musiała w tym wystąpić" – komentuje instagramerka Dominika Chirek.  

Ewa Tylecka na Miss World w 1995
Ewa Tylecka na Miss World w 1995

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)