Blisko ludziSukienka Natalii Balickiej na gali Miss Supranational. Orzeł czy kura? Mamy komentarz projektantki

Sukienka Natalii Balickiej na gali Miss Supranational. Orzeł czy kura? Mamy komentarz projektantki

Wybory Miss Supranational 2021. Natalia Balicka
Wybory Miss Supranational 2021. Natalia Balicka
Źródło zdjęć: © Lukasz Kalinowski/East News
Aneta Malinowska

23.08.2021 16:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Podczas tegorocznej gali Miss Supranational reprezentantka Polski Natalia Balicka zaprezentowała się w długiej, czerwonej sukni, która była ozdobiona szarfą na wzór orła białego. Uwagę wszystkich przykuwał wielki, sztuczny ptak, który wywołał mieszane uczucia. Mamy komentarz projektantki i osoby z bliskiego otoczenia Natalii.

Reprezentantka Polski Natalia Balicka nie wygrała konkursu Miss Supranational, mimo to skradła uwagę widzów i ściągnęła na siebie krytykę internautów. Wszystko przez "suknię narodową", w której wystąpiła w trakcie gali.

Orzeł czy kura?

Polka na scenie zaprezentowała się w długiej czerwonej sukni. Górę kreacji przyozdabiał ornament w postaci orła białego. Stylizacja miała nawiązywać do godła Polski. Niestety, zdaniem wielu, nie wyszło najlepiej, a projekt wyglądał tak, jakby uczestniczka miała na sobie nie orła, a kurę.

Ponieważ "suknia narodowa", w której reprezentantka Polski pojawiła się na konkursie Miss Supranational 2021, wzbudziła ogromne kontrowersje, poprosiliśmy o komentarz projektantkę sukienki Elę Piorun, która na co dzień współpracuje z Agatą Dudą.

- Uszyłam tysiące kreacji, ale ta ostatnia wzbudziła największe zainteresowanie i kontrowersje. Biorąc pod uwagę, że dostałam wiele zapytań o możliwość wystawienia sukni na cele charytatywne, cieszę się, że suknia jest tak popularna - podkreśla projektantka.

Wybory Miss Supranational mają w programie pokaz strojów narodowych. - Bardzo się cieszę, że dzięki mojej kreacji wiele osób zainteresowało się tym konkursem i samą kandydatką. Uważam, że suknia narodowa mojego projektu jest piękna, szlachetna, a przede wszystkim w tematyce barw narodowych - mówi w rozmowie z WP Kobieta Ela Piorun.

Na temat lejącego się na zaprezentowaną sukienką hejtu powiedziała tylko: - Hejt jest bardzo zły i krzywdzący.

Projekt "sukni narodowej"
Projekt "sukni narodowej"© Archiwum prywatne

Natalia Balicka na temat "sukni narodowej"

Natalia Balicka pokusiła się o krótki komentarz dla redakcji WP Kobieta.

- Niestety suknia do mnie dotarła w trakcie zgrupowania do Miss Supranational. Nie byłam w stanie niczego zmienić - napisała w krótkim mailu dziewczyna.

Udało nam się też porozmawiać z osobą z bliskiego otoczenia Natalii.

- To był pomysł projektantki. To ona zaoferowała nam swoją pomoc. Zaproponowała, że uszyje Natalii suknię wieczorową na galę finałową oraz strój narodowy. Tę sukienkę Natalia dostała 2 dni przed nagraniem, a o samym udziale w konkursie dowiedziała się miesiąc wcześniej. Nie było zbyt wiele czasu na przygotowania – powiedziała znajoma Natalii.

W kręgach zbliżonych do otoczenia projektantki pojawiły się głosy, że sukienka była źle założona. Sama Ela Piorun nie ustosunkowała się do tego pytania, natomiast osoba z bliskiego otoczenia finalistki zdementowała, jakoby sukienka była źle przez Natalię zaprezentowana.

- Sukienka nie była źle założona, ona po prostu taka była i założona wyglądała na żywo tak, jak wszyscy widzieli – powiedziała nasza informatorka. Kobieta dodała również, że Balicka nie mogła pójść w samej sukience bez białego orła, bo wtedy kreacja nie byłaby w barwach narodowych.

- Nie miała innego wyjścia - dodała rozmówczyni.

Kobieta z otoczenia Balickiej zdradziła też, że dziewczyna źle znosi hejt, jaki na nią spadł.

– Natalia bardzo dumnie reprezentowała Polskę. Jest jej przykro, że hejt spadł też na nią. Ona nie miała żadnego udziału w projektowaniu tej kreacji. Zamiast skupić się na tym, co Natalia osiągnęła, wszyscy skupili się na sukience. Jest to dla Natalii bardzo krzywdzące – dodała kobieta.

Reakcje na suknię Balickiej są w większości negatywne. Wielu nie rozumie po co projektantka zdecydowała się na tak nietypową "instalację". Wśród licznych komentarzy pojawiły się liczne złośliwości i nawiązania do filmów Barei, a nawet do Bjork, która przed laty założyła równie głośną kreację inspirowaną łabędziem.

Screen z gali finałowej konkursu
Screen z gali finałowej konkursu© Instagram

Konkurs Miss Supranational 2021

W konkursie Miss Supranational kobiety ze wszystkich kontynentów walczą o tytuł najpiękniejszej kobiety na świecie. W tym roku w zmaganiach wzięło udział 58 uczestniczek. Korona trafiła do Miss Namibii, 23-letniej Chanique Rabe.

Polskę reprezentowała 21-letnia Natalia Balicka. Mimo że Natalia nie zwyciężyła w konkursie głównym, to zakwalifikowała się do finałowej dwunastki. W klasyfikacji zajęła zaszczytne szóste miejsce, wyprzedzając aż 52 konkurentki, a jednocześnie zdobyła tytuł Najpiękniejszej Europejki.

Natalia Balicka pracuje w modelingu, jednak swoją przyszłość wiąże z medycyną. Chce zostać lekarką. Obecnie studiuje w Collegium Medicum w Bydgoszczy.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także