ycipk-2t1x8c

Suszarka do włosów. Do domu, na wyjazd, z przydatnymi funkcjami

Wiele kobiet nie wyobraża sobie pielęgnacji włosów bez suszarki. Jeśli chcesz kupić nowy, bardziej funkcjonalny model, możesz przejrzeć poniższe propozycje. Podpowiadamy też, na co warto zwracać uwagę przy wyborze.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Panie z długimi włosami zwykle potrzebują porządnej suszarki z mocnym nawiewem
Panie z długimi włosami zwykle potrzebują porządnej suszarki z mocnym nawiewem (Shutterstock.com)
ycipk-2t1x8c

Suszarka do włosów – rodzaje

Suszarki dzieli się najczęściej na trzy rodzaje: profesjonalne, do użytku domowego oraz turystyczne. Suszarki profesjonalne zwykle są przystosowane do długiej i bardzo zróżnicowanej pracy, toteż mają mocniejszy silnik i wyposażone są w przeróżne nasadki.

ycipk-2t1x8c

Suszarki do użytku domowego oferują bardzo podobne funkcje do modeli profesjonalnych, niemniej kosztują znacznie mniej. Suszarki turystyczne są kompaktowe, a więc o wiele mniejsze i lżejsze od standardowych egzemplarzy. Często mają składaną rączkę i ograniczoną funkcjonalność. Ich ceny też są niewygórowane (model turystyczny można dostać już za mniej niż 100 zł).

Suszarka do włosów – przydatne funkcje

ycipk-2t1x8c

Jedną z najbardziej praktycznych funkcji współczesnych suszarek jest jonizacja. Generator jonów, w który wyposażone jest urządzenie, wytwarza jony ujemne neutralizujące ładunki dodatnie, pojawiające się na powierzchni kosmyków. Ładunki dodatnie powodują puszenie się włosów, przez co wyglądają one niezdrowo i są trudniejsze w ułożeniu. Jonizacja ułatwia ich układanie i czesanie.

Shutterstock.com
Podziel się

Regulator temperatury (zwykle od 2 do 6 stopni), regulator siły nawiewu (zwykle od 2 do 4 stopni) oraz nawiew chłodnego powietrza to kolejne przydatne funkcje. Dzięki nim można dostosować pracę urządzenia do kondycji włosów oraz stopnia ich wilgotności. Na mokre włosy przydaje się oczywiście mocniejszy, cieplejszy nawiew, który skraca czas suszenia. Na krótsze włosy o słabszej kondycji lepiej zadziała łagodny nawiew chłodniejszego powietrza. Chłodne powietrze dodatkowo utrwala fryzurę i nadaje połysk kosmykom, często używa się go pod koniec modelowania.

ycipk-2t1x8c

Na siłę nawiewu wpływa moc silnika, którą określa się w watach. Do grubych, długich włosów warto używać modeli o mocy od 1600 W do 2000 W. Do krótszych i delikatniejszych włosów wystarczy suszarka o mocy 1000-1400 W.

Suszarka do włosów – końcówki

ycipk-2t1x8c

Suszarki dostępne są z końcówkami ułatwiającymi suszenie i modelowanie. Najczęściej można spotkać koncentrator oraz dyfuzor. Koncentrator pozwala wysuszyć włosy na niewielkim obszarze i często służy do delikatnego prostowania, podobnie jak nakładka prostująca. Dyfuzor z kolei pomaga w kręceniu włosów i zwiększaniu ich objętości.

0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2t1x8c

ycipk-2t1x8c
ycipk-2t1x8c