UrodaModne fryzury na krótkie włosy

Modne fryzury na krótkie włosy

Modne fryzury na krótkie włosy
Źródło zdjęć: © Materiały prasowe
30.06.2018 19:36, aktualizacja: 02.07.2018 12:28

Krótkie włosy wcale nie muszą oznaczać nudnej fryzury. Jest wiele ciekawych alternatyw dla modnych uczesań, wystarczy tylko odrobina fantazji i ryzyka, chęć zmiany oraz śledzenie najważniejszych fryzjerskich trendów. Modne fryzury na krótkie włosy to przede wszystkim asymetria i kolory.

Modne fryzury – może asymetryczne krótkie włosy?

Jeśli jesteśmy posiadaczkami krótkich włosów, które nie są podatne na kręcenie (albo loki i fale nie specjalnie nam odpowiadają), możemy urozmaicić naszą fryzurę poprzez wyraźne, asymetryczne linie cięcia. Zaznaczanie jednej strony twarzy, przenoszenie „ciężaru” fryzury na przód głowy to już klasyka gatunku. Asymetryczne cięcie ma dwie opcje. Możemy zdecydować się na tradycyjne i wyraźne zaznaczenie linii fryzury lub postawić na artystyczny nieład, w którym królują luźne pasemka o różnych długościach. Wybór modnej fryzury na krótkie włosy powinien być oparty przede wszystkim na kształcie twarzy. Panie, które mają okrągłą buzię powinny raczej zdecydować się na długie włosy, które optycznie wyszczuplą policzki i linię żuchwy.

Obraz
© Instagram.com

Krótkie fryzury – jednak loki!

Choć może się wydawać, że krótkie włosy i kręcone włosy nie idą w parze, panujące trendy uważają zupełnie inaczej. Lato 2018 to sezon na mocne loki nawet na bardzo krótkich włosach. By zapewnić fryzurze trwałość, warto wzbogacić codzienną pielęgnację włosów o krem do loków oraz kosmetyki do utrwalania uczesania (lakier do włosów zawsze się przyda). Jeśli mamy naturalnie proste włosy, a marzy nam się efektowna fryzura z bujnymi lokami, niezbędna będzie cienka lokówka. Powszechna opinia, że prostownicą również można podkręcić włosy, w tym przypadku się nie sprawdza. Włoski są bardzo krótkie, przez co ciężko je wymodelować inaczej niż przy użyciu dedykowanego sprzętu.

Obraz
© Instagram.com

Pasemka i ombre na krótkich włosach

Balejaż i cieniowanie to znakomity wybór na fryzurę na krótkie włosy. W przypadku mocno asymetrycznych fryzur kolory są doskonale widoczne, ładnie widać efekty powstałych pasemek. Co ważne łatwo i szybko można się pozbyć odrostów (na krótkich włosach widać je zdecydowanie mniej). Sam zabieg farbowania włosów również trwa krócej niż przy koloryzacji długich włosów. Nie trzeba nakładać też tak dużo farby, przez co włosy tak łatwo się nie niszczą. Choć pielęgnacja krótkich farbowanych włosów nie różni się niczym od tej dla włosów półkrótkich i dłuższych (płukanki do włosów, specjalistyczne szampony i odżywki)
, nie należy przesadzać z ilością stosowanych kosmetyków.

Obraz
© Instagram.com

Modne fryzury na krótkie włosy – mocne wycięcia

W modzie wciąż pozostają modne wygolone części głowy. Oznacza to, że właścicielki krótkich włosów mogą sobie pozwolić na zdecydowanie więcej. Wygolony bok głowy lub tył czaszki nie tylko zwraca na siebie uwagę, ale też zmienia rodzaj naszej fryzury. Klasyczne uczesanie na boba może nabrać zupełnie innego charakteru, jeśli tył głowy będzie miał zdecydowanie krótsze włosy (lub w ogóle ich tam nie będzie). Te modne fryzury na krótkie włosy wymagają jednak częstych odwiedzin u fryzjera – miejsca, które były wygolone należy regularnie strzyc.

Obraz
© Instagram.com
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także