Nawet 500 zł kary. Sprawdź, zanim wywiesisz

Nawet 500 zł kary. Sprawdź, zanim wywiesisz

Suszysz pranie na balkonie? Lepiej miej tego świadomość
Suszysz pranie na balkonie? Lepiej miej tego świadomość
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | eMagnetic.net
20.04.2024 16:48, aktualizacja: 21.04.2024 10:23

Gdy tylko robi się cieplej, wiele osób decyduje się wysuszyć pranie na balkonie. Okazuje się, że czasami może nas to słono kosztować. Wystawienie suszarki oczywiście nie jest zakazane. Trzeba jednak pamiętać o zasadach bezpieczeństwa.

Zanim zdecydujemy się na suszenie prania na balkonie, warto zapoznać się z art. 75 par. 1 Kodeksu wykroczeń. Istnieją bowiem przypadki, gdy może nas to naprawdę sporo kosztować. O czym dokładnie informuje kodeks? Lepiej to wiedzieć, zanim będziemy musieli wyciągnąć z portfela nawet kilkaset złotych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Kary za suszenie ubrań na balkonie. Uważaj, bo będziesz biedniejszy o kilkaset złotych

Choć może się wydawać, że suszeniu prania na zewnątrz, do tego na własnym balkonie, nie jest problemem, warto dokładnie czytać przepisy. Ten dotyczący wystawiania prania na balkonie znajdziemy w Kodeksie wykroczeń. Okazuje się, że w kilku przypadkach możemy zostać ukarani finansowo. Mandat w tych dwóch przypadkach może wynosić nawet 500 złotych.

"Kto bez zachowania należytej ostrożności wystawia lub wywiesza ciężkie przedmioty albo nimi rzuca, wylewa płyny, wyrzuca nieczystości albo doprowadza do wypadania takich przedmiotów lub wylewania się płynów, podlega karze grzywny do 500 złotych albo karze nagany" - przeczytamy w art. 75 par. 1 wspomnianego Kodeksu.

Na tym jednak nie koniec. Jeżeli bowiem ktoś uzna, że nasze zachowanie jest wynikiem "złośliwości lub swawoli" możemy zostać pozbawieni wolności. Z tych względów lepiej pilnujmy wystawionego na balkon prania, aby nie przysporzyło nam niepotrzebnych kłopotów.

Uważaj na pranie, aby nie ponieść kary

Kiedy sąsiedzi mogą odnieść się do wspomnianego artykułu Kodeksu wykroczeń? Po pierwsze, jeżeli ciężar rozstawionego prania lub sposób, w jaki zostało ustawione, zagraża innym. Po drugie - kiedy woda z naszego prania będzie kapać na pobliskie balkony.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

© Materiały WP
Źródło artykułu:WP Kobieta