Trwa ładowanie...

Światowy Dzień Psa. 1 lipca świętują psy małe i duże, kundle i rasowe

Można powiedzieć, że pies to najlepszy przyjaciel człowieka. To zwierzę wyjątkowo wierne i przywiązane do swoich właścicieli. Kocha mocno i bezgraniczne. W dniu ich święta warto zastanowić się, jak my jako społeczeństwo dbamy o psy.
Share
Dzień Psa to dobry czas na przemyślenia, jak dbamy o czworonogi
Dzień Psa to dobry czas na przemyślenia, jak dbamy o czworonogiŹródło: gett, Getty Images
dqjlwnf

Natura obdarowała psy wieloma wartościowymi cechami. Są inteligentne, mają świetny słuch i jeszcze lepszy węch. Dzięki tym umiejętnościom nierzadko służą wsparciem człowiekowi podczas codziennego życia.

Światowy Dzień Psa. Nie oddawaj czworonoga

Przy okazji święta psów warto zastanowić się nad ich traktowaniem przez człowieka. Data 1 lipca nie jest przypadkowa. To początek sezonu urlopowego, a co za tym idzie, porzucania zwierząt. Właściciele wyjeżdżając na wakacje pozbywają się psów, oddają do schroniska, wywożą do lasu. Jeżeli widzimy, że ktoś porzuca zwierzę należy reagować.

dqjlwnf

Warto zastanowić się nad adopcją zwierząt ze schroniska czy wsparciu organizacji działających na rzecz zwierząt. Ważnym tematem są również pseudohodowle. Te miejsca nie dbają o zwierzęta, a sprzedają je po atrakcyjnych cenach, klientom chcącym mieć upragnioną rasę psa. Chcąc kupić rasowego psa należy sprawdzić czy dana hodowla jest zarejestrowana w Związku Kynologicznym w Polsce.

Światowy Dzień Psa zainicjowało polskie czasopismo

Dzień Psa został ustanowiony w 2007 roku. Święto nie ma charakteru międzynarodowego. Powstało z inicjatywy polskiego czasopisma "Przyjaciel Pies". Podsumowując, pamiętajmy, że psy to nasi przyjaciele, którzy potrafią poświęcić coś najcenniejszego, co mają – własne życie w obronie człowieka.

Zobacz także: Body mind z Agnieszką Aftyką. Poznaj najlepsze techniki relaksujące

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

dqjlwnf

Podziel się opinią

Share
dqjlwnf
dqjlwnf