Trwa ładowanie...
d2n34ad

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Szymon Piotr Warszawski tak stracił matkę

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom obchodzony jest 10 września. Aktor Szymon Piotr Warszawski przypomniał o tym na InstaStory. Nie wszyscy wiedzą, że w taki sposób stracił matkę, aktorkę Agatę Witkowską.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Szymon Piotr Warszawski musiał zmierzyć się z samobójczą śmiercią matki
Szymon Piotr Warszawski musiał zmierzyć się z samobójczą śmiercią matki (ONS.pl)
d2n34ad

Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom – Szymon Piotr Warszawski

Średnio co 40 sekund gdzieś na świecie ktoś odbiera sobie życie - dowiadujemy się z raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). Rocznie tak ginie ok. 800 tys. osób. Jak zaznacza WHO, mniej ludzi umiera z powodu malarii, raka piersi, wojny albo zabójstwa. 10 września wypada Światowy Dzień Zapobiegania Samobójstwom. Na instagramowym profilu Szymona Piotra Warszawskiego można znaleźć informację, że Polska znajduje się w czołówce europejskich pod względem samobójstw dzieci i młodzieży. Mało kto zdaje sobie sprawę, że aktor znany z takich obrazów jak "Bogowie" czy "Belfer", musiał zmierzyć się z samobójczą śmiercią matki.

d2n34ad

Agata Witkowska zmarła 4 marca 2012 r. w Katowicach. Była znaną aktorką teatralną na Śląsku. W chwili śmierci miała zaledwie 49 lat. O jej odejściu syn opowiedział tylko raz – w wywiadzie dla polskiej edycji magazynu "Elle" mówił, że do dziś nie rozumie, czemu jego matka podjęła tak desperacką decyzję. Trudno dziwić się więc, że w Dniu Zapobiegania Samobójstwom podpisuje się pod słowami: Jeśli potrzebujesz pomocy, zadzwoń na Telefon Zaufania.

Dzieci i młodzież mogą wybrać bezpłatny numer telefonu 116 111. Telefon Zaufania dla Osób Dorosłych w Kryzysie Emocjonalnym to 116 123.

d2n34ad

Zobacz także: Nieleczony ból może nawet doprowadzić do samobójstwa

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2n34ad

Podziel się opinią

Share
d2n34ad
d2n34ad