"Choroba nowożeńców". Nieprzyjemny objaw po seksie

Tzw. choroba nowożeńców, znana też jako syndrom miesiąca miodowego, może wydawać się tajemniczym zjawiskiem. Okazuje się jednak, że zmaga się z nim na co dzień mnóstwo osób, które po prostu... się kochają. Dotyczy zarówno kobiet, jak i mężczyzn.

Czym jest syndrom miesiąca miodowego? / zdjęcie poglądowe
Czym jest syndrom miesiąca miodowego? / zdjęcie poglądowe
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

Choroba nowożeńców, syndrom lub choroba miesiąca miodowego. Choć nazw jest wiele, sprowadzają się one do jednego - nieprzyjemnych objawów. Syndrom miesiąca miodowego jest związany z podrażnieniem i bólem. Mimo wszystko nie dotyczy tylko nowożeńców, a wszystkich osób uprawiających seks.

Czym jest syndrom miesiąca miodowego?

Jeżeli podejmujemy aktywność seksualną po dłuższej przerwie bądź kochamy się z partnerem/partnerką zbyt intensywnie i często, może się to zakończyć syndromem miesiąca miodowego, który jest związany z zapaleniem układu moczowego. Wówczas możemy odczuwać bardzo nieprzyjemne objawy, takie jak: uczucie pieczenia i bólu podczas oddawania moczu, częste oddawanie moczu bądź kolejne, bolesne stosunki seksualne.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Choć kobiety i mężczyźni są zbudowani zupełnie inaczej, z konsekwencjami syndromu miesiąca miodowego zmagają się obie płcie. Zapalenie występuje częściej u kobiet, lecz może przytrafić się także mężczyznom.

Jak zapobiec zapaleniu pęcherza moczowego?

Zapalenie pęcherza moczowego wiąże się z nieprzyjemnymi dolegliwościami, dlatego uprawiając regularnie seks, warto zapobiegać infekcjom. Co możemy zrobić?

  • często oddawać mocz, także po stosunkach seksualnych,
  • pić duże ilości wody i innych płynów - przy zapaleniu układu moczowego poleca się pić sok żurawinowy,
  • unikać kawy, napojów gazowanych i pikantnych potraw, ponieważ wzmagają one podrażnienia okolic intymnych,
  • używać lubrykantu dopochwowego, by uniknąć suchości w pochwie i zmniejszyć tym ryzyko wystąpienia podrażnienia.

Ważne! W przypadku dłuższego utrzymywania się zapalenia układu moczowego bądź jego częstego powtarzania się, zaleca się konsultację z lekarzem, najlepiej ginekologiem.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB – #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
seksstosunek seksualnyzapalenie układu moczowego

Wybrane dla Ciebie