UrodaSyndrom technoszyi

Syndrom technoszyi

Syndrom technoszyi
Źródło zdjęć: © 123RF

19.01.2015 13:51, aktual.: 20.01.2015 09:32

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Skóra osób, które często korzystają ze smartfona lub tabletu, szybciej się zestarzeje.
Brytyjscy uczeni odkryli „syndrom technoszyi", który dotyczy osób często wpatrujących się w smartfony, tablety i komputery.

Skóra osób, które często korzystają ze smartfona lub tabletu, szybciej się starzeje. Brytyjscy uczeni odkryli syndrom technoszyi, który występuje najczęściej u osób w wieku od 18 do 39 lat, które mają średnio trzy urządzenia cyfrowe i spoglądają w ekrany do 150 razy dziennie

Dermatolodzy z The London Clinic twierdzą, że stałe zginanie karku towarzyszące spoglądaniu na ekran prowadzi do zwiotczenia skóry, opadania policzków i wyraźnych załamań skóry w okolicach obojczyków.

- Marszczenie się i wiotczenie skóry policzków oraz szyi dotyczyło głównie kobiet w średnim wieku. W ostatnich dziesięciu lat jednak „technoszyja" stała się problemem pań w młodszym wieku - mówi Christopher Rowland Payne z The London Clinic na łamach dziennika "The Telegraph".

Wcześniejsze pokolenia martwiły się przede wszystkim o „strefę T", tj. czoło, nos i brodę. Teraz dermatolodzy ostrzegają przed szybszym starzenie się „strefy Y", tj. dolnych partii twarzy, szyi i dekoltu. Branża kosmetyczna już zdążyła zareagować na nowe zjawisko. Przykładowo, marka Yves Saint Laurent opracowała produkty, które mają zwalczać objawy „technoszyi". Preparaty mają zawierać cząsteczkę, która powstrzyma utratę sprężystości skóry w „strefie Y".

Na podstawie telegraph.co.uk/(gabi), WP Kobieta

POLECAMY:

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (2)
Zobacz także