Mało kto wie, czyją jest teściową. "Jest czasem gorsza ode mnie"

Mało kto wie, czyją jest teściową. "Jest czasem gorsza ode mnie"

Renata Beger wypowiedziała się o swojej synowej
Renata Beger wypowiedziała się o swojej synowej
Źródło zdjęć: © AKPA
21.02.2024 09:43, aktualizacja: 21.02.2024 10:17

Agnieszka Beger bierze udział w ogólnopolskim proteście rolników. Znane nazwisko przyjęła po ślubie z synem byłej posłanki. - Synowa jak każda synowa. Jest i zapewne będzie. Świadczą o niej jej wypowiedzi, spotkania. Wiele osób mówi, że jest czasem gorsza ode mnie - podsumowała ją Renata Beger.

Zablokowane drogi krajowe i wojewódzkie, a także przejścia graniczne z Ukrainą. Polscy rolnicy kontynuują protest, sprzeciwiając się wprowadzeniu Europejskiego Zielonego Ładu oraz napływowi towarów od naszego wschodniego sąsiada. Jednym z liderów ma być Agnieszka Beger, synowa byłej posłanki z ramienia Samoobrony, bliskiej współpracownicy Andrzeja Leppera.

Beger jest jej teściową. "Jestem Agnieszka, ona jest Renata"

- Dotąd byłam niemalże na każdym proteście, również podczas próby przeforsowania "piątki przeciwko rolnictwu" (tzw. piątka dla zwierząt - przyp. red.). Angażuję się, kiedy w rolnictwie dzieje się źle - tłumaczy swoją aktywność w rozmowie z Interią. - Wspieram rolników, jestem żoną jednego z nich.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak wyglądają jej relacje ze słynną teściową?

- Nigdy nie spotkałam się z sytuacją, kiedy moje nazwisko nie pomagało. Na pewno jest znane wszystkim. Niby mówią, że synowa to nie rodzina. Kiedy jednak wychodziłam za syna teściowej, po prostu przyjęłam jego nazwisko. I tyle. Czy mamy coś wspólnego? Chyba nie. Jestem Agnieszka, ona jest Renata. To, co mamy wspólnego to mój mąż i jej syn - powiedziała.

Beger o synowej. "Wiele osób mówi, że jest czasem gorsza ode mnie"

Agnieszka Beger nie planuje pójść w ślady matki swojego męża. Jak mówi, "polityka to nic dobrego". Aktualnie jej rodzina zajmuje się hodowlą trzody chlewnej i rolnictwem ekologicznym. - Syn prowadzi gospodarstwo, a ona pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa - tłumaczy jej teściowa. Czy Renata Beger widziałaby synową w polityce? Jak twierdzi, ma do tego predyspozycje i "jeśli zechce, to ma szanse".

- Synowa jak każda synowa. Jest i zapewne będzie. Świadczą o niej jej wypowiedzi, spotkania. Wiele osób mówi, że jest czasem gorsza ode mnie - dodała.

Renata Beger była posłanką z ramienia Samoobrony przez dwie kadencje, od 2001 do 2007 roku. W przedterminowych wyborach nie zdobyła ponownie mandatu, a w 2008 roku odeszła z partii.

© Materiały WP

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (39)
Zobacz także