UrodaSzybki i prosty makijaż na dzień

Szybki i prosty makijaż na dzień

Szybki i prosty makijaż na dzień
Źródło zdjęć: © 123RF
Marlena Kostyńska
29.06.2018 16:41, aktualizacja: 30.07.2018 17:18

Wykonanie pełnego makijażu twarzy z konturowaniem to dość pracochłonny zabieg, ale nic nie stoi na przeszkodzie, by nieco go skrócić, gdy musimy w pośpiechu wyjść. Na wykonanie lekkiego makijażu dziennego wystarczy nam kilka minut.

Szybki makijaż na dzień – o czym należy pamiętać?

Nawet jeśli bardzo zależy nam na czasie, to również w przypadku szybkiego makijażu nie możemy zapominać o kilku podstawowych czynnościach. Zawsze przed nałożeniem makijażu oczyśćmy skórę twarzy odpowiednim dla naszej cery żelem, a następnie przetrzyjmy ją nawilżającym i normalizującym tonikiem. Ważnym etapem przygotowania skóry do zabiegu jest nałożenie kremu pod makijaż, który ją odpowiednio odżywi i stworzy barierę ochronną zapobiegającą wysuszeniu i możliwym niekorzystnym skutkom noszenia przez cały dzień makijażu. Na tym etapie nadmierny pośpiech nie jest wskazany, ponieważ żeby makijaż dobrze się trzymał, musimy odczekać kilka minut, aż krem się wchłonie. Dopiero wtedy możemy przejść do aplikacji właściwego makijażu.

Szybki makijaż na dzień – wskazówki i porady

W kilka minut bez problemu wykonamy prosty makijaż, który pozwoli wyrównać koloryt twarzy, a także lekko podkreślić oczy i usta. Zacznijmy od równomiernego rozprowadzenia na twarzy podkładu, ze szczególnym uwzględnieniem brody – właśnie tam możemy nałożyć nieco więcej produktu, ponieważ w tym miejscu szybciej się on wyciera. Jeśli pod oczami wyraźnie odcinają się cienie lub worki, użyjmy niewielkiej ilości korektora pod oczy. Całość utrwalmy pudrem. Możemy też rozświetlić twarz, konturując ją różem i rozświetlaczem. Zamiast rozświetlacza możemy użyć również połyskliwego cienia do powiek, który doda twarzy świeżości. Jeśli naszym makijażem dziennym chcemy podkreślić również usta, wybierzmy delikatną szminkę lub błyszczyk.

Szminki, błyszczyki czy tusze do rzęs to tylko niektóre produkty do makijażu, które znajdziesz na WP radarOkazji.

Szybki makijaż oczu na dzień

Jeżeli preferujemy naturalny makijaż lub rzadko używamy cieni do powiek, to w wersji ekspresowej makijażu oczu możemy jedynie pomalować rzęsy tuszem i lekko podkreślić brwi. Gdy chcemy sięgnąć również po cienie do oczu, to najszybszym wariantem makijażu oczu na dzień będzie skorzystanie z jasnego cienia. Może to być np. beż lub perłowy róż. Wybrany produkt rozprowadzamy równomiernie na całej powiece ruchomej, a niewielką ilość możemy nałożyć również na dolną powiekę. W celu lepszego podkreślenia wyrazu oczu warto ciemniejszym cieniem (możemy w tym celu użyć również bronzera)
podkreślić zewnętrzny kącik oka i załamanie powieki, pamiętając o roztarciu cieni, by naturalnie przechodziły jeden w drugi.

Jeśli nie mamy doświadczenia w malowaniu oczu, najlepiej zacząć od zapoznania się z poradnikami podpowiadającymi, jak odpowiednio podkreślić oczy o różnym kształcie, a także jak dobrać cień do koloru tęczówek.

Kobiety o małych oczach, którym zależy na ich uwydatnieniu, mogą wykonać szybką kreskę eyelinerem albo kredką do oczu. Jeżeli jednak wykonujemy makijaż ekspresowy na 5 minut przed wyjściem, przez nadmierny pośpiech kreska może wyjść krzywo, a zmywanie jej i poprawianie makijażu skradnie cenne minuty. Przy braku wprawy w szybkim malowaniu oczu czasem lepiej zrezygnować z tych bardziej precyzyjnych czynności i poprzestać na wytuszowaniu rzęs i ewentualnie podkreśleniu również brwi.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także