GwiazdyTabletka antykoncepcyjna może wpływać na ocenę atrakcyjności partnera

Tabletka antykoncepcyjna może wpływać na ocenę atrakcyjności partnera

Tabletka antykoncepcyjna może wpływać na ocenę atrakcyjności partnera
Źródło zdjęć: © 123RF

09.12.2014 10:11, aktual.: 09.12.2014 10:55

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Antykoncepcja hormonalna może sprawiać, że kobieta postrzega mężczyznę jako bardziej atrakcyjnego - wynika z badań opublikowanych przez pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Antykoncepcja hormonalna może sprawiać, że kobieta postrzega mężczyznę jako bardziej atrakcyjnego - wynika z badań opublikowanych przez pismo "Proceedings of the National Academy of Sciences".

Do takiego wniosku doszli naukowcy z Florida State University oraz Southern Methodist University. Swoje badania prowadzili przez cztery lata wśród 118 młodych małżeństw. Kobiety regularnie wypełniały kwestionariusze dotyczące stosowania środków antykoncepcyjnych oraz satysfakcji z małżeństwa.

Po przeanalizowaniu wyników stwierdzono, że u kobiet, które stosowały antykoncepcję hormonalną, gdy poznały swoich mężów, poziom satysfakcji spadał po zaprzestaniu przyjmowania tabletek. Zaobserwowano także, że działo się to najczęściej w przypadku pań, których mężowie byli oceniani jako mniej atrakcyjni.

Wśród pań, których mężowie byli uważani za atrakcyjnych, satysfakcja z małżeństwa wzrastała po odstawieniu antykoncepcji. Rozpoczęcie przyjmowania tabletek antykoncepcyjnych po ślubie nie miało natomiast wpływu na późniejszą satysfakcję, niezależnie od atrakcyjności partnera.

"Wiele rodzajów antykoncepcji osłabia procesy hormonalne związane z preferencjami. Kobiety, które wchodzą w związek podczas stosowania antykoncepcji hormonalnej, a później ją odstawiają, mogą zacząć przywiązywać większą wagę do takich cech jak sprawność fizyczna czy atrakcyjność twarzy. Innymi słowy, wygląd partnera odgrywa większą rolę, gdy kobieta odstawia tabletki" - mówi autorka badań Andrea L. Meltzer.

(PAP),koc/ agt/

POLECAMY:

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (14)
Zobacz także