GotowaniePrzepisyTajemnica zielonej herbaty

Tajemnica zielonej herbaty

Tajemnica zielonej herbaty
Źródło zdjęć: © Jupiterimages

23.09.2009 09:15, aktual.: 23.03.2013 19:20

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Regularne picie zielonej herbaty o 75 proc. zmniejsza zagrożenie schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, przede wszystkim w dojrzałym wieku.

Regularne picie zielonej herbaty o 75 proc. zmniejsza zagrożenie schorzeniami układu sercowo-naczyniowego, przede wszystkim w dojrzałym wieku. O wynikach najnowszych prac japońskich naukowców z Uniwersytetu Okayama napisał londyński dziennik "Daily Express".

Naukowcy przez 7 lat obserwowali 12 tysięcy osób. Na tej podstawie ustalili, że picie codziennie do dwóch filiżanek (o pojemności 300 ml) zielonej herbaty sprzyja aktywizacji systemu immunologicznego człowieka, w tym jego zdolności przeciwdziałania zachorowaniom na raka. Najlepiej jednak zielona herbata oddziałuje na system sercowo-naczyniowy.

Naukowcy nie są w stanie określić dokładnie, dlaczego zielona herbata jest aktywniejsza od tradycyjnie pitej w krajach europejskich czarnej herbaty. Niektórzy uważają, że zielona herbata zawiera bardziej aktywny rodzaj przeciwutleniaczy, które mają zdolność oczyszczania arterii z niebezpiecznych złogów cholesterolu.

Źródło artykułu:PAP
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (16)
Zobacz także