GwiazdyKuzynka króla Karola III uderza w rodzinę królewską. "Piekielny rodzaj znęcania się" nad Meghan Markle

Kuzynka króla Karola III uderza w rodzinę królewską. "Piekielny rodzaj znęcania się" nad Meghan Markle

Meghan Markle i książę Harry
Meghan Markle i książę Harry
Źródło zdjęć: © ONS | ONS
22.09.2022 09:09, aktualizacja: 22.09.2022 09:30

Catherine Oxenberg, kuzynka króla Karola III stanęła w obronie Meghan Markle. Jednocześnie potępiła zachowanie brytyjskiej rodziny królewskiej. Zdradziła także, jak traktowano Kate Middelton.

Ostatnie wydarzenia związane ze śmiercią i pogrzebem królowej Elżbiety II żywo rozgrzały prasę i dały pole do omawiania coraz to nowych informacji o brytyjskiej rodzinie królewskiej. Niemałą sensację wywołał najnowszy wywiad z Catherine Oxenberg, córką księżniczki Elżbiety Karadziordziewić, kuzynki króla Karola III. W szczerej rozmowie z "New York Post" opowiedziała o tym, jak jej arystokratyczna rodzina traktuje osoby spoza swoich kręgów, które mają do nich dołączyć. Zwróciła się również do Meghan Markle.

"Piekielny rodzaj znęcania się"

O tym, że brytyjska rodzina królewska nie najlepiej traktuje Meghan Markle, mówi się od dawna. Związek Harry’ego z amerykańską gwiazdą od samego początku budził wielkie zainteresowanie. W 2018 roku para wzięła ślub i tym samym aktorka wżeniła się w rodzinę królewską. Jednak po wielu perturbacjach Meghan i Harry zdecydowali się nie tylko porzucić Wielką Brytanię, ale także zrzekli się tytułów Ich Królewskich Wysokości. I chociaż oficjalne zarzuty nigdy nie padły, cały świat spekuluje na temat wewnętrznych relacji w rodzinie. Tym razem głos zabrała kuzynka króla Karola III, Catherine Oxenberg.

"Członkowie brytyjskiej rodziny królewskiej mają długą historię nękania »przybyszów«. Zwłaszcza kobiet, które spotykają się z członkami rodziny. Tylko te, które są twarde, przetrwają" –powiedziała w najnowszym wywiadzie dla New York Post.

Według kuzynki króla Karola III, w przypadku Meghan "znęcanie się" było szczególnie brutalne. "Są twardzi, są twardzi dla obcokrajowców" – powiedziała. "Nie chodzi o kolor skóry, chodzi o bycie obcokrajowcem". Oxenberg zwróciła się także do żony Harry’ego. "Do Meghan Markle mówię: To, przez co przechodzisz, to piekielny rodzaj znęcania się" - powiedziała Christina Oxenberg.  

Nie tylko Meghan

Sposób, w który przez rodzinę królewską jest traktowana Meghan Markle nie jest niczym nowym. Jak podkreśliła Catherine Oxenberg, Kate Middelton na początku swojej znajomości z księciem Williamem również nie została przyjęta zbyt ciepło.

"Kiedy książę William, teraz następca tronu, spotykał się z Kate Middleton przed ich ślubem w 2011 roku, rodzina królewska uznała za całkiem zabawne nazwanie ją przez brytyjską prasę »Kate Middle Class«" - powiedziała Oxenberg. 

Aktorka przyznała jednak, że koniec końców księżna Kate traktowana jest z należytym szacunkiem. W końcu za jakiś czas zostanie królową.

Zapraszamy na grupę na Facebooku - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!