Tak poszła do komunii. "To już przesada"

Tak poszła do komunii. "To już przesada"

Internautów oburzył komunijny makijaż ośmolatki
Internautów oburzył komunijny makijaż ośmolatki
Źródło zdjęć: © Adobe Stock | GianlucaScerni.com
05.04.2023 16:43, aktualizacja: 05.04.2023 18:30

Ostatnimi czasy komunijne stroje ulegają zmianie. Według wielu osób mamy do czynienia z istnymi pokazami mody podczas świętowania pierwszej komunii. Dyskusja nie kończy się na samych strojach. Niedawno burzę w sieci wywołał komunijny makijaż dziewczynki.

Czy to normalne, aby kilkuletnia dziewczynka do pierwszej komunii udała się w makijażu? Wielu internautów twierdzi, że oczywistą odpowiedzią jest ta przecząca. Wieść o umalowanej do komunii ośmiolatce szybko rozniosła się po sieci, wzbudzając mieszane uczucia. Ludzie mówią wprost - coś takiego w ogóle nie powinno mieć miejsca.

"Kreacja piękna, ale makijaż to już przesada"

Pewna użytkowniczka TikToka podzieliła się nagraniem, na którym widzimy dziewczynkę w białej sukni, niczym z ulubionej bajki o księżniczce. Ośmiolatka wystąpiła przed kamerą w gładko zaczesanych ułożonych włosach oraz w pełnym makijażu - doczepiono jej nawet sztuczne rzęsy. Osoba wrzucająca wideo chyba nie sądziła, jaką burzę wywoła. Internauci stwierdzili zgodnie, że pełny make-up na twarzy dziecka jest przesadą.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Choć pierwsza komunia jest wyjątkowo ważnym dniem dla wierzących, według wielu osób strój na tę uroczystość powinien być skromny. Z kolei wykonywanie dziecku makijażu w ogóle nie powinno być dozwolone.

"To ślub czy komunia?"

W komentarzach użytkownicy TikToka nie pozostawili na autorce postu suchej nitki. Choć zgodzili się, że suknia jest ładna, uważają, że bardziej nadawałaby się na ślub, niż pierwszą komunię. Pomijając samą stylizację, to właśnie makijaż dziewczynki wzbudził najwięcej reakcji.

"Nie wygląda na ośmiolatkę";
"Makijaż to dla mnie za dużo";
"Nie rozumiem rodziców, którzy robią z córek małe panny młode. To jest po prostu złe i kompletnie nie na miejscu";
"Zdecydowanie za mocny makijaż".

Właścicielka profilu zgodziła się z powyższymi komentarzami. Dyskusję wywołała celowo, aby najwyraźniej pokazać, że "komunijna moda" poszła w złą stronę.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta