FitnessTak zadziałało słońce na skórę 103-latki. Efekt jest wstrząsający

Tak zadziałało słońce na skórę 103‑latki. Efekt jest wstrząsający

Dermatolożka pokazała skórę 103-letniej pacjentki
Dermatolożka pokazała skórę 103-letniej pacjentki
Źródło zdjęć: © Getty Images, Instagram | drbelindawelsh

01.04.2022 18:23, aktual.: 01.04.2022 21:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dermatolodzy i kosmetolodzy podkreślają, że stosowanie kremów z filtrem i ochrona przed słońcem jest bardzo ważna. Dr Belinda Welsch postanowiła pokazać, jak ogromny wpływ na skórę ma wystawianie jej na promieniowanie UV. Lekarka udostępniła zdjęcie 103-latki, której cera była narażona na słońce.

Znaczenie ochrony przed słońcem i promieniowaniem UV jest ogromne. Podkreślają to specjaliści - przede wszystkim dermatolodzy oraz kosmetolodzy, którzy mówią o konieczności korzystania ze specjalistycznych kremów z filtrem przez cały rok.

Zalecają także, by nie narażać skóry na długą ekspozycję w pełnym słońcu, a w sezonie wakacyjnym nie opalać się godzinami. Dobrze też, w miarę możliwości, nosić długie, przewiewne ubrania, które zasłonią skórę przed groźnym promieniowaniem.

Lekarka pokazała, jak słońce działa na skórę. Szokujące zdjęcie 103-latki

Dermatolożka dr Belinda Welsh udowodniła, że ochrona skóry przed słońcem naprawdę ma znaczenie i może zaprocentować w przyszłości. Na swoim instagramowym profilu udostępniła zdjęcie 103-letniej kobiety, której skóra była pod wpływem promieni słonecznych, a więc był narażony na niebezpieczne promieniowanie UV.

"To zdjęcie jest naprawdę niezwykłe. Ta moja piękna pacjentka ma 103 lata. Zawsze nosiła ubrania z wysokim kołnierzem" - zaznacza dr Welsch w opisie do zdjęcia i dodaje: "Różnica między skórą wystawioną na słońce a skórą zakrytą nie mogłaby być bardziej dramatyczna!"

Fotografia rzeczywiście robi wrażenie, tym bardziej dlatego, że widoczny jest na niej również fragment skóry, który był schowany pod ubraniem. Różnica między stanem tej części skóry, a częścią wystawioną na słońce jest kolosalna.

Słońce wpływa na starzenie się skóry

Lekarka wyjaśnia, że to, co wiele osób ma za "starzenie się skóry", to tak naprawdę długotrwały wpływ słońca. "Tak wiele osób myśli, że ich skóra się zmienia: zaczerwienienie, brązowa pigmentacja, suchość i szorstkość oraz zmarszczki są spowodowane "starzeniem się". To żywy dowód na to, jak wiele lat ekspozycji na słońce wywiera na twoją skórę" - pisze.

"Niesamowite jest to, jak piękna i czysta jest jej 103-letnia skóra chroniona przed słońcem! Tak, ochrona przed słońcem jest tego warta" - napisała.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (3)
Zobacz także