Blisko ludziUżywasz do kąpieli gąbki? Dermatolog twierdzi, że to niezdrowe

Używasz do kąpieli gąbki? Dermatolog twierdzi, że to niezdrowe

Używasz do kąpieli gąbki? Dermatolog twierdzi, że to niezdrowe
Używasz do kąpieli gąbki? Dermatolog twierdzi, że to niezdrowe
Źródło zdjęć: © Getty Images

13.06.2021 16:15

Wiele z nas nie wyobraża sobie kąpieli bez gąbki. Jednak okazuje się, że nie jest to dobre dla naszego ciała. Jak podkreśla na swoim kanale tiktoker @Drcharlesmd, który jest dermatologiem, mycie się gąbką jest niezdrowe.

Dermatolog, którego na TikToku obserwuje ponad 525 tys. internautów, twierdzi, że powinniśmy natychmiast przestać używać gąbek do kąpieli. Ekspert uważa, że posiadanie gąbki jest niepotrzebne i o wiele bardziej niebezpieczne dla skóry niż myślimy.

Dermatolog ostrzega przed używaniem gąbek

Drcharlesmd, w jednym ze swoich filmików ujawnił trzy rzeczy, których każdy z nas powinien unikać. Gąbka jest numerem jeden na jego liście. Dlaczego? W wilgotnym środowisku rozwija się mnóstwo bakterii, które mogą doprowadzić do rozwoju infekcji np. jeśli masz ranę na ciele, dlatego lepiej używać do mycia własnych rąk.

- Gąbka = worek bakterii – twierdzi dermatolog.

Tiktoker dodał również, że twarde gąbki są najgorsze, ponieważ mogą one prowadzić do "pęknięć skóry" podczas mycia. Jeśli jednak nie wyobrażasz sobie życia i mycia się bez gąbki, zadbaj o to, żeby wymieniać ją co 3-4 tygodnie i prać ją regularnie w pralce – dodał w nagraniu. Według niego najlepszą opcją jest używanie rąk do mycia twarzy i ciała.

Pod nagraniem pojawiło się wiele komentarzy

- Przez lata ludzie mówili mi, że jestem dziwny tylko dlatego, że używam rąk. A teraz mówisz mi, że mam rację? - zdziwił się jeden z internautów.

- Codziennie używam czystej gąbki. Czy ludzie używają jej ponownie? – napisał inny internauta.

Tiktoker @drcharlesmd, znany jest z obalania mitów dotyczących dbania o skórę. Często dementuje plotki medyczno-kosmetyczne, o których czytamy w internecie.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także