Trwa ładowanie...

Taki przypadek zdarza się raz na kilkaset tysięcy razy. Niezwykłe bliźniaki dzieli rok

Mimo że są dokładnie w tym samym wieku, bliźnięta lubią podkreślać, że jedno z nich urodziło się wcześniej, a drugie później. Czy to możliwe, by dzielił je aż rok różnicy? Tak jest w przypadku bliźniąt z Kalifornii. Niesamowite szczęście sprawiło, że jedno urodziło się w 2017 roku, a drugie w 2018.

Taki przypadek zdarza się raz na kilkaset tysięcy razy. Niezwykłe bliźniaki dzieli rokŹródło: 123RF
d3pqk0g
d3pqk0g

Poród to wielkie przeżycie dla każdej kobiety. Jeszcze większe towarzyszą mu, kiedy odbywa się w Sylwestra. Pewna mieszkanka Kalifornii, Maria Esperanza Flores Rios, zaczęła rodzić 31 grudnia o 7 wieczorem. Spodziewała się, że jej dzieci przyjdą na świat jeszcze w "starym" roku. Jedno z nich miało jednak inne plany.

Pierwsze dziecko, synek Joaquin urodził się o godzinie 23:58. Wówczas mąż kobiety po raz pierwszy pomyślał, że być może dzieci będą obchodzić swoje urodziny oddzielnie. Tak też się stało. Malutka Aitana przyszła na świat pierwszego stycznia, 16 minut po północy.

Dziewczynki to wcześniaki. Pierwotnie narodziny planowano na 27 stycznia. Następnie w wyniku komplikacji lekarze orzekli, że prawdopodobnie konieczne będzie cesarskie cięcie, które wstępnie zaplanowano na 10 stycznia. Kiedy bóle porodowe rozpoczęły się już w sylwestra, Maria i jej mąż byli naprawdę zaskoczeni. Pognali do kliniki Delano Regional Medical Centre.

d3pqk0g

Pierwsze dziecko przyszło na świat siłami natury. Ponieważ istniało pewne zagrożenie, lekarze zdecydowali, że drugie dziecko przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie. Joaquin i Aitana są całkowicie zdrowi i już zyskali światową sławę, jako bliźnięta, które metrykalnie dzieli rok różnicy.

Zgodnie z "Księgą Szans" autorstwa Louise Firth Campbell i Amram Shapiro, prawdopodobieństwo, że bliźnięta urodzą się w dwóch różnych latach, wynosi 1:60 000.

Jak się okazuje, jeśli chodzi o narodziny bliźniąt, niespodzianek może być całkiem sporo. Pisaliśmy o przypadku, gdy bliźnięta urodziły się nie tylko w różne dni, ale nawet w innych miastach. Seth urodził się 13 kwietnia 2012 roku w Camberley, a Preston 15 kwietnia w Londynie. Również w tym przypadku dzieci przyszły na świat za wcześnie. Ich matka, Donna Grove, zaczęła rodzić w 28 tygodniu ciąży.

Zobacz też: Trzykrotnie urodziła bliźniaki!

d3pqk0g
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3pqk0g