Blisko ludziTaki przypadek zdarza się raz na kilkaset tysięcy razy. Niezwykłe bliźniaki dzieli rok

Taki przypadek zdarza się raz na kilkaset tysięcy razy. Niezwykłe bliźniaki dzieli rok

Taki przypadek zdarza się raz na kilkaset tysięcy razy. Niezwykłe bliźniaki dzieli rok
Źródło zdjęć: © 123RF
Lidia Pustelnik

03.01.2018 13:53, aktual.: 03.01.2018 14:44

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Mimo że są dokładnie w tym samym wieku, bliźnięta lubią podkreślać, że jedno z nich urodziło się wcześniej, a drugie później. Czy to możliwe, by dzielił je aż rok różnicy? Tak jest w przypadku bliźniąt z Kalifornii. Niesamowite szczęście sprawiło, że jedno urodziło się w 2017 roku, a drugie w 2018.

Poród to wielkie przeżycie dla każdej kobiety. Jeszcze większe towarzyszą mu, kiedy odbywa się w Sylwestra. Pewna mieszkanka Kalifornii, Maria Esperanza Flores Rios, zaczęła rodzić 31 grudnia o 7 wieczorem. Spodziewała się, że jej dzieci przyjdą na świat jeszcze w "starym" roku. Jedno z nich miało jednak inne plany.

Pierwsze dziecko, synek Joaquin urodził się o godzinie 23:58. Wówczas mąż kobiety po raz pierwszy pomyślał, że być może dzieci będą obchodzić swoje urodziny oddzielnie. Tak też się stało. Malutka Aitana przyszła na świat pierwszego stycznia, 16 minut po północy.

Dziewczynki to wcześniaki. Pierwotnie narodziny planowano na 27 stycznia. Następnie w wyniku komplikacji lekarze orzekli, że prawdopodobnie konieczne będzie cesarskie cięcie, które wstępnie zaplanowano na 10 stycznia. Kiedy bóle porodowe rozpoczęły się już w sylwestra, Maria i jej mąż byli naprawdę zaskoczeni. Pognali do kliniki Delano Regional Medical Centre.

Pierwsze dziecko przyszło na świat siłami natury. Ponieważ istniało pewne zagrożenie, lekarze zdecydowali, że drugie dziecko przyjdzie na świat przez cesarskie cięcie. Joaquin i Aitana są całkowicie zdrowi i już zyskali światową sławę, jako bliźnięta, które metrykalnie dzieli rok różnicy.

Zgodnie z "Księgą Szans" autorstwa Louise Firth Campbell i Amram Shapiro, prawdopodobieństwo, że bliźnięta urodzą się w dwóch różnych latach, wynosi 1:60 000.

Jak się okazuje, jeśli chodzi o narodziny bliźniąt, niespodzianek może być całkiem sporo. Pisaliśmy o przypadku, gdy bliźnięta urodziły się nie tylko w różne dni, ale nawet w innych miastach. Seth urodził się 13 kwietnia 2012 roku w Camberley, a Preston 15 kwietnia w Londynie. Również w tym przypadku dzieci przyszły na świat za wcześnie. Ich matka, Donna Grove, zaczęła rodzić w 28 tygodniu ciąży.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (5)
Zobacz także