Takiego papieru nie kupuj. Zwróć uwagę na ten szczegół

Takiego papieru nie kupuj. Zwróć uwagę na ten szczegół

Tak wybierzesz najdłuższy papier toaletowy
Tak wybierzesz najdłuższy papier toaletowy
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
14.12.2022 12:32, aktualizacja: 14.12.2022 13:26

Jak wybrać najdłuższy papier toaletowy? Producenci chwalą się w reklamach, że to ich produkt jest najbardziej wydajny. Okazuje się, że różnice między zapowiedziami, a rzeczywistością mogą być spore. Istnieje jednak trik, dzięki któremu wybierzemy najlepiej.

Papier toaletowy jest niezbędny w każdej toalecie. Wiadomo więc, że staramy się kupować produkty, które łączą wysoką jakość z jak najlepszą wydajnością oraz najbardziej okazyjną ceną. Czasem jednak łatwo dać się nabrać na podstępne sztuczki producentów.

Tak producenci próbują nas nabrać. Nie daj się oszukać

Niektóre produkty mogą sprawiać wrażenie, że są naprawdę korzystne. Częstą propozycją, którą wybieramy, są wielopaki - kilkanaście rolek papieru toaletowego za nieco wyższą, ale -jak nam się wydaje - opłacalną cenę. W praktyce okazuje się jednak, że chociaż rolek jest dużo, to mimo to podejrzanie szybko się kończą. Wszystko dlatego, że papier jest na nie dość luźno nawinięty i w rzeczywistości nie ma go znacznie więcej niż w standardowym opakowaniu ośmiu czy dziesięciu rolek.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Jak nie dać się nabrać na tę sztuczkę i wybrać papier toaletowy, który rzeczywiście jest najdłuższy? Na opakowaniach najczęściej podawana jest długość jednego listka oraz ich łączna liczba w rolce. Możemy więc pomnożyć obydwie wartości oraz liczbę rolek w paczce, a następnie porównać wyniki wśród papierów toaletowych różnych producentów. Jest to jednak zdecydowanie czasochłonna metoda i zapewne mało kto zdecydowałby się na nią podczas zakupów.

Zawsze wybierzesz najdłuższy papier toaletowy. Po prostu zwróć uwagę na tę informację

Mało kto wie jednak, że jest znacznie szybszy sposób, który nie wymaga żadnych obliczeń. Część producentów papieru toaletowego zaczęła umieszczać na opakowaniach nie tylko informację o długości listka i ich liczbie, ale także o tym, ile metrów papieru znajduje się na rolce. To znacznie prostsze do porównywania niż poprzednia metoda. Warto po prostu przyjrzeć się opakowaniom przed zakupem.

Uważne czytanie etykiet może nas uratować przed przepłaceniem również podczas kupowania produktów spożywczych. Bez tego łatwo kupić chociażby miks tłuszczowy zamiast masła albo wybrać czekoladę o mniejszej wadze.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta