Trwa ładowanie...

Te gwiazdy głośno mówią o swoim nawróceniu. "Bóg wyciągnął mnie z otchłani"

Polskie społeczeństwo powoli się laicyzuje – co roku coraz mniej uczniów uczęszcza na lekcje religii, a kościoły zapełniają się niemal wyłącznie podczas najważniejszych świąt. Są jednak znani i lubiani, którzy głośno mówią o swoim nawróceniu i silnej wierze w Boga. Zobaczcie, kto znalazł się na tej liście.

Dominika Chorosińska i Michał Koterski głośno mówią o nawróceniuDominika Chorosińska i Michał Koterski głośno mówią o nawróceniuŹródło: AKPA
d45sg16
d45sg16

Ostatnio głośno było w kontekście nawrócenia o Ani Świątczak – byłej żonie Michała Wiśniewskiego, która powróciła właśnie do zespołu Ich Troje. 45-latka nie ukrywa, że doświadczyła w życiu bardzo mrocznych i trudnych chwil. Ratunkiem okazała się wiara w Boga.

Anna Świątczak zawierzyła Bogu

- Mój Bóg, który wyciągnął mnie z otchłani i uwolnił ode mnie samej, dał mi też nową perspektywę. Nie zmienił rzeczywistości wokół mnie, ale mnie samą i patrzenie na to, co się wokół dzieje. (...) To nie jest dla mnie jakaś religijna praktyka, tylko świadomość za Kim idę i komu wierzę bardziej. Świat nie zmierza do tego, żeby stać się krainą mlekiem i miodem płynącą. To miejsce, które ma nam pomóc na nowo odnaleźć Tego, który nas stworzył i wrócić do domu, do Niego. Wtedy to ma sens – zadeklarowała w wywiadzie dla Onetu wokalistka.

Nawrócenie skandalistki

Jednym z najgłośniejszych nawróceń było to Mai Agnieszki Frykowskiej, do której po udziale w programie "Big Brother" przylgnęła łatka skandalistki. Żegnając się ze starym, imprezowym życiem celebrytka zmieniła nawet imię i – jak deklaruje – zmęczona show-biznesowym światkiem zaczęła szukać kontaktu z Bogiem. Dziś ewangelizuje innych i głośno mówi o swojej wierze.

Także Michał Koterski wielokrotnie podkreślał, że wiara uzdrowiła jego życie i pomogła sprowadzić je na właściwie tory. Syn znanego reżysera miał w młodości duże problemy z alkoholem i narkotykami. Uzależnił się, a kolejne odwyki nie przynosiły spodziewanych rezultatów.

Bóg pomógł w walce z nałogiem

- Pokończyłem wszystkie możliwe ośrodki leczenia uzależnień. I po tych wszystkich terapiach doszedłem do momentu, w którym wszystko straciłem. (...) Nie potrafiłem żyć ani z narkotykami, ani bez nich. W końcu przyszedł taki dzień, że uklęknąłem i powiedziałem tak prosto z serca i szczerze: Boże, zabierz mi tę obsesję brania, a zrobię wszystko, żeby już nigdy nie wrócić do narkotyków. I tak się stało – mówił aktor w rozmowie z portalem aleteia.pl.

Dziś deklaruje, że Bóg zawsze wyciąga do niego rękę i pomaga przejść przez życiowe trudy. - To On pomógł mi przejść przez te najgorsze momenty. Ufam, że to za jego wstawiennictwem nie wylądowałem w więzieniu, nie zostałem kaleką czy nie umarłem – przyznał w rozmowie z Onetem.

d45sg16

Pomogła św. Faustyna

Szeroko komentowane w mediach było również nawrócenie aktorki Dominiki Chorosińskiej (z domu Figurskiej) – dziś wojującej katoliczki, przedstawicielki ruchu pro-life, przeciwniczki Strajku Kobiet i posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Niegdyś głośno (także w wywiadach!) mówiła o małżeńskiej zdradzie i odejściu od męża, by później stać się zagorzałą promotorką wierności.

- Skleiliśmy małżeństwo, choć z ludzkiego punktu widzenia było to niemożliwe. Najpierw zaczęła mnie rozsadzać tęsknota za sakramentami. Pewnego dnia na targach książki przypadkowo natknęłam się na "Dzienniczek" s. Faustyny. Przeglądając go, znalazłam zdanie, że mogą przyjść do mnie najwięksi grzesznicy. Poczułam, że zalewa mnie strumień boskiej miłości. Dziś uważam, że to m.in. s. Faustyna uratowała moje małżeństwo – deklarowała w "Życiu na gorąco".

Nawrócenie Wojciecha Modesta Amaro

Zgodnie z przykazaniami i nauką Kościoła żyje dziś również Wojciech Modest Amaro – najbardziej utytułowany polski szef kuchni. Wraz z żoną Agnieszką głoszą Ewangelię, a najmłodszemu synowi dali biblijne imię Gabriel Charbel. Kucharz wielokrotnie podkreślał, że w trudnych sytuacjach słyszał głos Boga i podążał za jego wskazówkami. Z małżonką angażował się w akcję "Różaniec do granic" i pomaga bezdomnym wraz z Fundacją Kapucyńską.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Marta Linkiewicz: "Lubię życie na trzeźwo. Życie od weekendu do weekedenu to patola"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d45sg16
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45sg16