Ten błąd z drzwiami popełnia wielu z nas. Grozi włamaniem

Jak uchronić się przed włamaniem? Bywa, że inwestujemy w drogie rozwiązania, jak rolety antywłamaniowe, kraty w drzwiach czy alarmy. Warto poznać jednak również najprostsze sztuczki, dzięki którym ochronimy się przed kradzieżą. Ważne jest szczególnie jedno zachowanie, które powinno wejść nam w nawyk.

Powinniśmy zamykać drzwi nawet jeśli jesteśmy wewnątrz domu
Powinniśmy zamykać drzwi nawet jeśli jesteśmy wewnątrz domu
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

17.11.2022 | aktual.: 24.11.2022 20:24

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Wiele osób szuka odpowiedzi na pytanie, jak ochronić się przed włamaniem. Policja bardzo często ostrzega przed grasującymi złodziejami, a więc nic dziwnego, że staramy się dołożyć wszelkich starań, żeby zapobiec kradzieży.

Często o tym zapominamy. Złodziej włamie się "na klamkę"

Okazuje się, że czasem najlepszymi rozwiązaniami są te najprostsze. O ile raczej nie zdarza się nam zapomnieć zamknąć drzwi na klucz po wyjściu z mieszkania, tak dość często nie myślimy o przekręceniu zamka, kiedy znajdujemy się wewnątrz. Wydaje nam się, że skoro jesteśmy obecni, nie grozi nam włamanie.

Niestety jest to poważny błąd, który złodzieje często skwapliwie wykorzystują, korzystając z prostej metody "na klamkę". Włamywacze pojawiają się w blokach i dyskretnie, delikatnie naciskają za klamkę. Jeśli drzwi otwierają się i nikt nie reaguje, złodzieje wchodzą do środka i kradną to, co znajdą w przedpokoju – a przecież często zostawiamy tam torebki i plecaki. Lepiej więc dmuchać na zimne i nie zostawiać drzwi zamkniętych tylko na klamkę, nawet jeśli jesteśmy w domu.

Jak uchronić się przed włamaniem? Nie popełniaj tych błędów

Ważne także, żeby zrezygnować z zostawiania z torebek, plecaków czy portfeli blisko drzwi. To sprawi, że nawet jeśli ktoś włamie się do mieszkania, szybko wyjdzie z niego z pustymi rękami. Nie zostawiajmy też zapasowego klucza w popularnych "schowkach" przed drzwiami, jak wycieraczka czy doniczka.

Innym częstym błędem, który popełniamy, jest zostawianie klucza w zamku drzwi. Mimo że wydaje się to dobrym sposobem, aby uniknąć włamania, jest dokładnie odwrotnie. To poważna wpadka, która może poskutkować włamaniem "na śpiocha". Złodzieje za pomocą prostego wytrychu mogą przekręcić zamek, a znajdujący się w nim klucz tylko ułatwi im zadanie.

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Komentarze (7)