Ten kwas działa cuda. Efekty są natychmiastowe
Preparaty z kwasem hialuronowym nie tylko wygładzają zmarszczki, ale też przeciwdziałają ich pojawieniu się. Wystarczy odpowiednio dobrany zabieg, by wyglądać młodziej. Efekty są natychmiastowe, a co najważniejsze utrzymują się przez długi czas.
Preparaty z kwasem hialuronowym nie tylko wygładzają zmarszczki, ale też przeciwdziałają ich pojawieniu się. Wystarczy odpowiednio dobrany zabieg, by wyglądać młodziej. Efekty są natychmiastowe, a co najważniejsze utrzymują się przez długi czas.
Różnorodność kosmetyków i zabiegów przeciwzmarszczkowych jest tak duża, że nie sposób wypróbować każdej z metod, aby ocenić jej skuteczność. Zwłaszcza, że w większości przypadków na efekty trzeba poczekać.
Tym, co wyróżnia wypełniacze z kwasem hialuronowym (HA), jest nie tylko skuteczność działania, ale przede wszystkim szybkość.
Już po pierwszej wizycie w gabinecie medycyny estetycznej możemy ocenić rezultaty. Dzięki temu, że kwas hialuronowy doskonale zatrzymuje wodę – jedna cząsteczka kwasu pochłania 1000 cząsteczek wody – skóra po iniekcji staje się bardziej sprężysta i napięta, a zmarszczki wygładzone. Dodatkowo dochodzi do odbudowy kolagenu i przywrócenia prawidłowego poziomu nawilżenia.
Wiele wskazuje więc na to, że kwas hialuronowy nie jest przereklamowany i zasługuje na dobre opinie. Zarazem trzeba pamiętać, że bez testowania na własnej skórze pewności nie ma.
Bez uczuleń, bez powikłań
Kwas hialuronowy to substancja fizjologiczna i biozgodna, więc bezpieczna. Nawet przed zabiegiem chirurgicznym z użyciem kwasu hialuronowego nie wymaga się standardowo wykonania próby uczuleniowej.
I kremy, i zabiegi dostępne są cały rok. Kremy z HA są szczególnie polecane tym, którzy źle znoszą zmienne warunki atmosferyczne, albo rozczarowali się klasycznymi kremami nawilżającymi. Chronią, łagodzą, wygładzają. Bez pękania naczynek.
Bez skalpela, bez osłabienia: zabiegi z wykorzystaniem kwasu pozwalają na szybki powrót do "normalnego" trybu życia. Zmiana wyglądu po wstrzyknięciu niemal zawsze jest naturalna, bez efektu maski.
Opóźnić starzenie się skóry
Zmiany związane z procesem starzenia się skóry rozpoczynają się już od 25 roku życia. Powolna utrata kolagenu i elastyny powoduje zmniejszenie napięcia skóry. Promienie słoneczne UV, zanieczyszczenia czy używki, osłabiają jej strukturę, sprawiają, że staje się szorstka i odwodniona. Przesuszona skóra jest najbardziej podatna na pojawienie się oznak starzenia.
- W zapobieganiu zmarszczek istotne jest utrzymywanie odpowiedniego poziomu nawilżenia skóry podkreśla dr Hanicenta Rzepa specjalista medycyny estetycznej. – Jednym z najlepszych sposobów są techniki polegające na iniekcji kwasu hialuronowego bezpośrednio w miejsca, gdzie najczęściej pojawiają się pierwsze zmarszczki.
Zabiegi mają przede wszystkim na celu rewitalizację skóry, powstrzymanie zmian związanych z fotostarzeniem i utrzymanie jej w dobrej kondycji.
– Metody profilaktyczne mające zapobiec zmarszczkom i starzeniu się skóry dedykowane są osobom młodszym, ok. 30 roku życia. Stosujemy wtedy lekkie żele na bazie nieusieciowanego kwasu hialuronowego, przeznaczone do mezoterapii igłowej. Dobrym rozwiązaniem są również koktajle wzbogacone o kompleks odnawiający skórę, który stanowi połączenie technik wypełniania i mezoterapii – wyjaśnia dr Rzepa z Gabinetu Medycyny Estetycznej Vitaestetic w Elblągu. Bezpośrednim efektem, widocznym zaraz po zabiegu, jest rozświetlenie skóry, następnie dochodzi do regeneracji i odbudowy, co jest najlepszym zabezpieczeniem przed pojawieniem się zmarszczek.
Korekcja zmarszczek i owalu twarzy
Walka ze zmarszczkami za pomocą zabiegów z kwasem hialuronowym na skórze dojrzałej jest jedną z najczęściej stosowanych metod w gabinetach medycyny estetycznej. Z wiekiem skóra staje się pomarszczona, a dodatkowo traci naturalną objętość i gęstość, wskutek czego dochodzi do zmiany owalu twarzy.
– Aby przywrócić młody wygląd skóry po 40 czy 50 roku życia, niezbędne jest zastosowanie specjalnych preparatów przeznaczonych do wolumetrii, czyli korekcji objętości tkanek. W tym celu sięgamy np. po preparaty wyróżniające się wysoką jakością i trwałością (nawet do 18 miesięcy). Ich działanie polega na podniesieniu owalu i wypełnieniu zapadniętych obszarów twarzy. Są to gęste żele zawierające wysoko usieciowany kwas hialuronowy, które przywracają prawidłowy kontur oraz wygładzają nawet bardzo głębokie zmarszczki. Zabieg jest praktycznie bezbolesny, zwłaszcza, jeśli zdecydujemy się na specjalny preparat zawierający substancję znieczulającą – wyjaśnia dr Rzepa.
Czasowe zgrubienie skóry, obrzęk, zaczerwienienie zwykle ustępuje po 2-3 dniach. Rezultaty widoczne są od razu, a co najważniejsze utrzymują się przez długi czas. Nawet, jeśli kwas hialuronowy zostanie wchłonięty, efekty pozostają dłużej. Zazwyczaj już jednorazowy zabieg przynosi oczekiwane zmiany. W przypadku większych ubytków tkanki zalecane są podwójne sesje.
Preparaty z kwasem hialuronowym mogą być również uzupełnieniem innych metod przeciwzmarszczkowych, jak np. zabiegów falami radiowymi.
Przeciwwskazaniem do zabiegu jest ciąża i karmienie piersią, skłonność do występowania blizn przerostowych (nienaturalnie twardych, grubych i nieelastycznych, rozrastających się w niekontrolowany sposób), wszelkie stany zapalne skóry (najpierw trzeba je wyleczyć) i ewentualne uczulenie na składniki preparatu.
(gabi), kobieta.wpl.pl