Blisko ludziTiktokerka pokazuje, jak prawidłowo golić nogi. Całe życie robiłyśmy to źle

Tiktokerka pokazuje, jak prawidłowo golić nogi. Całe życie robiłyśmy to źle

Joanna Kenny pokazała na swoim TikToku jak prawidłowo golić nogi
Joanna Kenny pokazała na swoim TikToku jak prawidłowo golić nogi
Marta Kutkowska

01.05.2022 14:08

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Na szczęście mijają czasy, gdy gładka, kobieca skóra była jedynym estetycznym wyborem. Kobiety coraz śmielej eksponują nieogolone pachy i nogi. Wiele z nas nie rezygnuje jednak z depilacji. W obliczu nadchodzącego lata warto sprawdzić, czy golimy się prawidłowo.

TikTok to prawdziwe zagłębie poradnikowe. Zwykłe kobiety dzielą się w tej przestrzeni urodowymi radami i trikami. Internautów zaskoczyło ostatnio video kosmetyczki Joanny Kenny. Mówi ona, że całe życie źle goliłyśmy nogi. Wini przemysł kosmetyczny.

Jak prawidłowo ogolić nogi?

Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego niż golenie nóg. Okazuje się jednak, że reklamy golarek są sprzeczne z zaleceniami producentów.

"Goliłyśmy się źle. Czy należy winić za to producentów golarek? Mówią oni, żeby golić się w kierunku wzrostu włosa, ale w reklamach pokazują coś zupełnie odwrotnego. Czy wynika to z tego, że nie chcą pokazywać kobiecego owłosienia na? Czy to rzeczywiście wciąż temat tabu?" - pyta kosmetyczka.

W nagraniu pokazuje, jak robić to prawidłowo. Goi nogi od góry w dół, czyli zupełnie inaczej, niż to jest przyjęte.

Gwiazdy, które zrezygnowały z golenia

W mediach coraz częściej możemy zobaczyć gwiazdy, które zrezygnowały z depilacji. Pach nie goli między innymi córka Madonny, Lourdes i Paris Jackson, czy Miley Cyrus. 

Choć coraz więcej mówi się o ciałopozytywności, a kanon urodowy dawno się rozszerzył, kobiece owłosienie wciąż budzi wielkie zainteresowanie.

W polskim Internecie największą orędowniczką niegolenia się jest Kaja Szulczewska, założycielka instagramowego konta cialopozytyw_polska. Influencerka regularnie pokazuje nieogolone ciało i zachęca kobiety, by nie dały sobą manipulować przez przemysł kosmetyczny.

"Kobiece nogi: owłosione, posiniaczone, w sportowym obuwiu, przeszły 26 tys kroków" - napisała ostatnio w swoich social mediach. 

A wy zamierzacie się golić latem?

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (23)