GwiazdyTo, co napisała o piłce nożnej, wywołało lawinę komentarzy. Zawadzka: "Dostałam bęcki"

To, co napisała o piłce nożnej, wywołało lawinę komentarzy. Zawadzka: "Dostałam bęcki"

Dorota Zawadzka napisała o piłce nożnej. I się zaczęło
Dorota Zawadzka napisała o piłce nożnej. I się zaczęło
Źródło zdjęć: © East News | East News

17.06.2021 10:28

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Dorota Zawadzka, czyli popularna Superniania jest wielką fanką piłki nożnej. Podzieliła się swoim zdaniem na temat tego sportu, czym wywołała gorącą dyskusję internautów, i - jak pisze - "dostała bęcki". Teraz ma do kobiet interesujących się footballem wielką prośbę.

Dorota Zawadzka to popularna telewizyjna Superniania. Wzbudza skojarzenia jako ciepła, miła, ale także stanowcza kobieta, której życiową pasją jest udzielanie porad w kwestii wychowywania dzieci. Mało kto jednak wie, że prawdziwą pasją pani Doroty są sporty. A zwłaszcza piłka nożna.

O tym, że z zapartym tchem kibicuje polskim piłkarzom, dała znać fanom już w 2012 roku, gdy trwały Mistrzostwa Europy organizowane w Polsce i na Ukrainie. Superniania nadal pasjonuje się piłką nożną, także, teraz gdy trwa Euro. Napisała o tym na swoim Facebooku. Jak się okazało, za wpis dostała "bęcki", bo ośmieliła się podzielić swoim zdaniem na temat gry jednej z drużyn.

Kobiety też lubią piłkę nożną. I znają się na niej

W kolejnym poście odniosła się do tego, pisząc: "Wczoraj dostałam bęcki, że ośmielam się pisać o piłce nożnej, bo przecież wiadomo, kobieta nie może się interesować, a tym bardziej znać" - napisała Zawadzka.

Po czym postanowiła spytać kobiety śledzące ją na Facebooku, czym się interesują, a co jest powszechnie uważane za typowo "męskie". "Na czym się znacie, co w społecznym obiegu/stereotypowo jest niekoniecznie kobiecym zainteresowaniem lub umiejętnością? Ja to piłka nożna, tenis, golf, wioślarstwo i kajakarstwo i w zasadzie większość sportów lekkoatletycznych" - podzieliła się z fanami.

Odzew był ogromny - Superniani odpisało ponad 400 kobiet. Piszą i dzielą się swoimi zainteresowaniami:

- "Ja się znam na budowie kolejowej sieci trakcyjnej. Na dodatek po niemiecku"

- "Od 17 lat jestem instruktorem nauki jazdy. Moja mama 1989 roku założyła prywatną szkołę jazdy w Polsce i była pierwszą kobietą w tej branży! Do dziś czynny instruktor"

- "Ja nie mam problemów z czytaniem map i orientacją w terenie, a podobno to częsty kobiecy problem. No i na piłce też się znam, bo syn trenuje"

- "Robię specjalizację z chirurgii ogólnej"

- "Kocham rajdy samochodowe" - piszą internautki.

Miejmy nadzieję, że tymi wpisami zamkną usta tym, którzy uważają, że niektóre życiowe pasje są tylko dla mężczyzn czy wyłącznie dla kobiet.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (15)
Zobacz także