Trwa ładowanie...

To już 42. rocznica ślubu Kwaśniewskich. "To jest szmat czasu"

Jolanta i Aleksander Kwaśniewscy pobrali się 24 listopada 1979 roku. Od tamtego momentu, nieprzerwanie, idą obok siebie. Znanych par o tak długim stażu jest w Polsce niewiele.

Kwaśniewscy świętują 42. rocznicę ślubu Kwaśniewscy świętują 42. rocznicę ślubu Źródło: AKPA, fot: AKPA
d1cpycj
d1cpycj

Jolanta oraz Aleksander Kwaśniewscy udowadniają, że prawdziwa miłość przetrwa wszystko. Była para prezydencka obchodzi kolejną rocznicę ślubu, wspominając, jak się poznała, przez co przeszła oraz czego w ciągu tych 42. lat się nauczyła. Takiego małżeńskiego stażu trzeba pogratulować!

"Olek spotkał się z moim kolegami i powiedział do nich, że się ze mną ożeni"

Para poznała się na studiach. Pani Jolanta była wówczas na trzecim roku prawa i administracji, były prezydent zaś na ostatnim handlu zagranicznego. Była pierwsza dama wspomina, że młody Kwaśniewski był wyjątkowo pewny tego, kto zostanie jego przyszłą żoną.

- Spotkaliśmy się na zebraniu Rady Uczelnianej. Olek spotkał się z moim kolegami i powiedział do nich, że się ze mną ożeni - wspomniała w programie Krzysztofa Ibisza "Demakijaż" .

Jolanta Kwaśniewska zawsze wspierała męża AKPA
Jolanta Kwaśniewska zawsze wspierała męża Źródło: AKPA, fot: AKPA

Pani Jolanta nie planowała wówczas zamążpójścia - wracała do siebie po trudnym rozstaniu. Kandydat musiał się nieźle nastarać, aby zdobyć jej serce. Kwaśniewski poczekał na wybrankę tyle, ile było trzeba. Sakramentalne "tak" padło z ich ust w 1979 roku.

Uczucia silniejsze od polityki

Po przeprowadzce z Gdańska do Warszawy oraz tym, jak mąż pani Jolanty zaczął udzielać się w polityce, żona przyszłego prezydenta wiedziała, że nie będzie łatwo

d1cpycj

- Uważałam, że muszę dzielić się nim w imię - jak bardzo górnolotnie by to zabrzmiało - dobra kraju. Nawet gdy przychodziła niedziela, to jadłeś śniadanie nie z nami, tylko z panią Moniką Olejnik w Radiu Z - wspominała w wywiadzie dla "Newsweeka".

- Jeśli uczucie jest silniejsze od polityki, to przetrwa - odpowiadał mąż. Związek Kwaśniewskich przetrwał całą prezydenturę, przetrwał też wiele kolejnych lat.

Kwaśniewscy podczas jednego z bali Fundacji TVN AKPA
Kwaśniewscy podczas jednego z bali Fundacji TVN Źródło: AKPA, fot: AKPA

- To jest szmat czasu, te ponad 40 lat. Ślub z Jolą to była najlepsza decyzja w moim życiu. I nie żałuję ani sekundy. Mamy mnóstwo za sobą wspomnień, przeżyć - podkreślał Aleksander Kwaśniewski dla "Super Expressu".

d1cpycj

Małżonkowie zaznaczają, że niesamowicie ważna w ich relacji, oprócz miłości, jest przyjaźń, która była podstawą zbudowania dobrej relacji. Gratulujemy pięknej, 42. rocznicy i życzymy kolejnych lat w zgodzie!

Jolanta Kwaśniewska o kandydatkach na pierwszą damę. Mówi, co ma znaczenie

d1cpycj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1cpycj