Trwa ładowanie...

"Zupełnie nowa ja". Sammi schudła ponad 92 kg i nagrywa motywujące podcasty

Jeszcze niedawno dieta Samanthy składała się głównie z hamburgerów. Dopiero, gdy w wieku 19 lat została mamą, postanowiła zmienić swoje życie i dać córce dobry przykład. Jej historia to prawdziwy motywator!

Share
Samantha waży mniej o ponad 90 kilogramów
Samantha waży mniej o ponad 90 kilogramów Źródło: Instagram, fot: Samantha Rawley
d32pkeu

Samantha Rowely wspomina, że przez długi czas jej życie toczyło się wokół... jedzenia. 31-latka dodaje, że nawet w szkole starała się ruszać jak najmniej, unikała lekcji wychowania fizycznego i ciągle zajadała się słodyczami, które popijała słodkimi, gazowanymi napojami. W krytycznym momencie waga wówczas nastoletniej Sammi wskazywała... ponad 160 kilogramów! Jak udało jej się zejść do 73 kilo?

Zamiast hamburgerów zjada dziś łososia i świeże warzywa

Po konsultacji z dietetykiem Samantha wiedziała, że musi wprowadzić wiele zmian w swoim życiu. Pierwszą z nich były inne źródła potrzebnego białka. Dotychczas kobieta gustowała w czerwonym mięsie i posiłkach bogatych w niezdrowe tłuszcze. Dietetyk udzielił wskazówek, gdzie znajduje się ważny składnik pod dobrą postacią.

Samanta przeszła ogromną przemianę Instagram
Samanta przeszła ogromną przemianę Źródło: Instagram, fot: Samantha Rawley

- Chude źródła mięsa, takie jak łosoś, naładowany zdrowymi kwasami omega-3, są doskonałym zamiennikiem, gdy podaje się je ze zdrowymi warzywami - tłumaczy w wywiadzie dla "Truly".

"Zrobiłam to dla córki"

Samantha tłumaczy, że droga do tego, jak wygląda obecnie nie była łatwa - kłaniały się lata zaniedbań z jej strony. Po tym, jak zmieniła dietę, specjalista zalecił zmniejszenie porcji oraz częstszą aktywność fizyczną.

d32pkeu

- Chciałam dać dobry przykład córce i stać się lepszą osobą - podkreśla Rowely.

Pierwsze miesiące pracy nad sobą miały też przygotować kobietę na operację. Kiedy lekarz wyraził zgodę, Sammi przeszła pionową resekcję żołądka, co miało na celu zmniejszenie apetytu, co w rezultacie przełożyło się na efektywniejsze schodzenie z wagi.

Samantha prowadzi Instagrama, gdzie wrzuca zdjęcia metamorfozy Instagram
Samantha prowadzi Instagrama, gdzie wrzuca zdjęcia metamorfozy Źródło: Instagram, fot: Samantha Rawley

Kobieta nie boi się mówić o tym, że poddała się zarówno temu zabiegowi, jak i szeregowi późniejszych, które miały na celu usunięcie nadmiaru skóry. Fotografie, które pokazuje m.in. na Instagramie są dowodem na to, jak bardzo te zabiegi są potrzebne - a które często spotykają się z niezrozumieniem niektórych ludzi.

Samantha nie boi się pokazywać, jak wyglądało jej ciało Instagram
Samantha nie boi się pokazywać, jak wyglądało jej ciało Źródło: Instagram, fot: Samantha Rawley

Sammi postanowiła, że jej historia stanie się przykładem dla innych kobiet, aby zadbać o siebie i swoje zdrowie. Wraz z przyjaciółką z tego powodu zaczęła nagrywać podcasty mówiące o tym, jak wyglądała jej przygoda z odchudzaniem oraz w jaki sposób odżywia się teraz, aby zbędne kilogramy nigdy więcej nie powróciły.

d32pkeu

Zapraszamy na grupę FB - #Samodbałość. To tu będziemy informować na bieżąco o wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Drogie użytkowniczki, mamy dla Was otwartą rekrutację do testowania kosmetyków marki Ziaja. Jeśli macie ochotę dostać zestaw kosmetyków i sprawdzić, jak działają, zgłoszenia zbierane są tutaj.

Błędy przy odchudzaniu. Sprawdź, czy ich nie popełniasz

d32pkeu

Podziel się opinią

Share

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d32pkeu
d32pkeu