To klucz do dużych pieniędzy. Niemieccy naukowcy sporządzili listę

Cechy milionerów
Cechy milionerów
Źródło zdjęć: © Adobe Stock

03.04.2023 18:41, aktual.: 04.04.2023 09:06

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Czy charakter może mieć wpływ na to, czy zostaniemy milionerami? Okazuje się, że tak. Niemieccy naukowcy przeprowadzili badania na bogaczach, dzięki którym wyodrębnili aż pięć cech, które ma zdecydowana większość z nich. Sprawdź, czy ty również masz szansę na zbicie fortuny.

Czy każdy z nas może zostać milionerem? W teorii tak jednak w praktyce niekoniecznie. Naukowcy przebadali ponad 20 tys. niemieckich milionerów, a ich wnioski mogą dziwić. Okazuje się, że każdy z nich miał pięć cech, które mogą świadczyć o tym, że posiadają je w takim zestawieniu jedynie prawdziwi ludzie sukcesu.

Pięć cech charakteru prawdziwego milionera

Wydawać by się mogło, że ciężka praca, determinacja, dobry pomysł i odrobina szczęścia to jedyne czego potrzebujemy, by zostać milionerami. Naukowcy z Niemieckiego Instytutu Badań Ekonomicznych udowodnili jednak, że niekoniecznie. Eksperci postanowili przebadać 20 tys. milionerów pod kątem ich cech charakteru.

Za milionera uznali każdego, kogo wartość netto przekraczała 1 mln euro. Po analizie zebranych danych badaczom udało się wyodrębnić aż pięć wspólnych cech charakteru.

Według ekspertów milioner jest sumienny, otwarty na doświadczenia, a do tego wszystkiego jest także ekstrawertykiem. Ostatnią z cech ludzi sukcesu jest także brak strachu przed podejmowaniem ryzyka. Osoby, które posiadają je wszystkie, mają największe szanse, by w przyszłości zdobyć prawdziwą fortunę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Milionerzy nie spoczywają na laurach

Według ekspertów, milionerzy nie tylko są szalenie pracowici, ale także nie spoczywają na laurach. Badania pokazują, że ludzie, którzy odnieśli sukces, pracują nawet 46,9 godzin tygodniowo. W przypadku osób, których średnie wynagrodzenie nie przekracza najniższej krajowej to obecnie ok. 36,4 godz. w tygodniu.

Badania potwierdzają także, że milionerzy żyją dłużej. Mając poczucie finansowego zabezpieczenia siebie i swoich bliskich znacznie chętniej dbają o swoje zdrowie, uprawiają sporty, ale także cieszą się z życia. Nie szczędzą także pieniędzy na zbilansowane i zdrowe posiłki, na co niestety niewiele osób z niższych klas społecznych może sobie pozwolić w aż tak dużym stopniu.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (6)
Zobacz także