Blisko ludzi"To kolejna manifestacja z cyklu: chłopcy pozostaną chłopcami". KFC opublikowało oficjalne przeprosiny

"To kolejna manifestacja z cyklu: chłopcy pozostaną chłopcami". KFC opublikowało oficjalne przeprosiny

"To kolejna manifestacja z cyklu: chłopcy pozostaną chłopcami". KFC opublikowało oficjalne przeprosiny
Źródło zdjęć: © Getty Images

23.01.2020 13:15, aktual.: 23.01.2020 14:23

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

"Takie reklamy upowszechniają fałszywe przekonanie, że nie możemy wymagać niczego więcej od chłopców" – napisała Melinda Liszewski na stronie australijskiej organizacji Collective Shout. KFC po tym, jak zostało oskarżone o seksizm, opublikowało oficjalne przeprosiny.

Młoda kobieta w festiwalowym, skąpym ubraniu z głębokim dekoltem przegląda się w lusterku samochodowym. Nagle szyba się odsuwa i jej oczom ukazuje się dwóch chłopców w strojach piłkarskich oraz ich matka na siedzeniu kierowcy. Gdy młoda kobieta przygląda się rodzinie, dwóch chłopców wpatruje się w jej piersi. Po krótkiej pauzie kobieta pyta: "Czy ktoś powiedział KFC?". Cięcie. W kolejnej scenie siedzi na trawie razem z uśmiechniętymi przyjaciółmi, jedząc kurczaka. Tak wygląda najnowsza reklama nowego produktu KFC Australia.

"Takie reklamy upowszechniają fałszywe przekonanie, że nie możemy wymagać niczego więcej od chłopców" – napisała Melinda Liszewski w oświadczeniu umieszczonym na stronie organizacji Collective Shout, której celem jest walka przeciwko uprzedmiotawianiu kobiet.

"To kolejna manifestacja z cyklu 'chłopcy pozostaną chłopcami', która utrudnia nam kwestionowanie seksistowskich pomysłów i przyczynia się do szerzenia szkodliwych zachowań wobec dziewcząt i kobiet" – kontynuowała Liszewski.

KFC opublikowało przeprosiny

Po kontrowersjach związanych z reklamą, KFC opublikowało krótkie oświadczenie z przeprosinami: "Przepraszamy, jeśli ktokolwiek poczuł się urażony naszą najnowszą reklamą. Ani stereotypizacja kobiet, ani przedstawianie chłopców w negatywnym świetle, nie było naszym zamiarem" – wyjaśnili.

Liszewski w rozmowie z Yahoo wyznała, że nie uznaje tego za przeprosiny, ponieważ nie ponieśli odpowiedzialności za swoje czyny. Zaznaczyła też, że w tej odpowiedzi widać, że KFC ma nadzieję, że sprawa ucichnie. Liszewski oświadczyła też, że ich organizacja postara się o to, żeby jak najwięcej osób włączyło się do bojkotu KFC.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (12)
Zobacz także