GwiazdyTomasz Stockinger tęskni za Agnieszką Kotulanką. "Miała wszystko"

Tomasz Stockinger tęskni za Agnieszką Kotulanką. "Miała wszystko"

Agnieszka Kotulanka, Tomasz Stockinger
Agnieszka Kotulanka, Tomasz Stockinger
Źródło zdjęć: © East News | TRICOLORS
20.09.2022 11:04, aktualizacja: 21.09.2022 16:03

Serialowym małżeństwem byli kilkanaście lat. Tomasz Stockinger i Agnieszka Kotulanka tworzyli zgraną parę w "Klanie". W życiu prywatnym pozostawali przyjaciółmi. W najnowszym wywiadzie aktor opowiedział o tęsknocie, która trawi go po śmierci gwiazdy.

- Wszyscy chcieli jej pomóc... Ale nie udało się – mówił po śmierci Agnieszki Kotulanki Tomasz Stockinger. Aktorzy nie byli sobie obojętni. Poznali się na planie "Klanu" jeszcze w latach dziewięćdziesiątych. Tomasz Stockinger wcielał się w postać doktora Pawła Lubicza, Agnieszka Kotulanka grała Krystynę Lubicz. Przez kilkanaście lat tworzyli serialowe małżeństwo. Prywatnie - bardzo się zaprzyjaźnili. Aktor wielokrotnie w wywiadach wspominał swoją koleżankę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Tomasz Stockinger wspomina Agnieszkę Kotulankę

Tomasz Stockinger dostrzegł problem, z którym zmagała się aktorka. Wiedział, że nie można go zlekceważyć, dlatego starał się wspierać serialową koleżankę. Niestety, uzależnienie okazało się silniejsze. Kiedy Agnieszka Kotulanka przestała pojawiać się na planie serialu, producenci postanowili zakończyć z nią współpracę. W 2014 roku ostatni raz pojawiła się w "Klanie". Aktorka całkowicie zniknęła z show-biznesu. Co jakiś czas pojawiały się informacje o tym, że walczy z nałogiem. Zdecydowała się na terapię, pojawiała się na spotkaniach dla osób uzależnionych. Wszystko wskazywało na to, że będzie lepiej. Niestety, zmarła nagle 20 lutego 2018 roku. Przyczyną śmierci był wylew krwi do mózgu.

Nie ma jej z nami ponad cztery lata. Miała wszystko, ale w pewnym momencie wyhodowała sobie chorobę, a wszelkie próby pomocy okazywały się bezskuteczne. Stworzyła ciepłą, rodzinną postać. Na zawsze pozostanie smutek po jej odejściu - powiedział Tomasz Stockinger w najnowszej rozmowie z "Dobrym Tygodniem".

Agnieszka Kotulanka – kariera

Widzowie pokochali ją za rolę Krystyny Lubicz, którą grała od 1997 do 2014 roku. W 1980 roku ukończyła Państwową Wyższą Szkołę Teatralną w Warszawie. Dziewięć lat później postanowiła emigrować do Kanady. Po dwóch latach wróciła do kraju. Agnieszka Kotulanka grała w filmach i serialach, na swoim koncie ma kilkanaście ról. Ale fantastycznie odnajdywała się również w teatrze. Współczesny, Komedia, Syrena, Kwadrat, Bajka – można było oglądać ją na deskach wielu warszawskich teatrów.

Z gościnnymi spektaklami jeździła po całej Polsce. Choroba odebrała jej nie tylko zdrowie, ale także pracę, która była jej pasją.

Jeśli znajdujesz się w trudnej sytuacji i potrzebujesz rozmowy z psychologiem, zadzwoń pod bezpłatny numer 116 123 lub 22 484 88 01. Listę miejsc, w których możesz szukać pomocy, znajdziesz też TUTAJ.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Źródło artykułu:WP Kobieta
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (13)
Zobacz także