Blisko ludziTracy Pollan, żona Michaela J. Foxa jest przy nim od 31 lat. Pomaga mu mierzyć się z chorobą Parkinsona

Tracy Pollan, żona Michaela J. Foxa jest przy nim od 31 lat. Pomaga mu mierzyć się z chorobą Parkinsona

Tracy Pollan, żona Michaela J. Foxa jest przy nim od 31 lat. Pomaga mu mierzyć się z chorobą Parkinsona
Źródło zdjęć: © Getty Images

15.04.2020 10:59, aktual.: 15.04.2020 16:19

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tracy Pollan trwa przy swoim mężu bez względu na wszystko. To właśnie z jej pomocą Michael J. Fox skończył ze złymi nawykami, stał się aktywistą i założył fundację zajmującą się badaniami nad chorobą Parkinsona.

Michael J. Fox zaczął odczuwać pierwsze objawy choroby Parkinsona w 1991. Wszystko stało się nagle, na planie filmu "Doktor Hollywood", gdy aktor zaczął odczuwać drżenie dłoni i ramienia. Niedługo później zdiagnozowano u niego chorobę Parkinsona.

Tracy Pollan. Żona Michaela J. Foxa wspiera go bezwarunkowo

Niebawem objawy choroby zaczęły przeszkadzać aktorowi w pracy. Michael J. Fox odszedł z serialu "Spin City", a lekarze stwierdzili, że w zawodzie nie wytrzyma więcej niż 10 lat. Teraz zupełnie zmienili zdanie, uznając jego przypadek za medyczną anomalię. Aktor przyzwyczaił się do swojej choroby, która przestała go przerażać.

Tracy Pollan pozostała z Michaelem J. Foxem w najtrudniejszych chwilach, będąc lojalną i wspierającą żoną. Przypominamy, że para poznała się w 1985 roku na planie "Family Ties". Chociaż Tracy Pollan grała wówczas partnerkę Michaela J. Foxa, zaczęli się spotykać dopiero po 2 latach. Pobrali się w 1988 roku, ale choroba wkrótce zakłóciła ich spokojne życie. Wspólnie postanowili zachować ją w tajemnicy.

Z perspektywy czasu Michael J. Fox uważa, że choroba odmieniła "dynamikę jego rodziny", doprowadzając go do niesamowitych miejsc oraz ludzi. Rozumie jednak, że zmagania z tą dolegliwością są dla wielu niezwykle trudne. To waśnie Tracy Pollan była przy nim, opiekując się czwórką ich dzieci i wspierając go w najgorszych chwilach, takich jak skomplikowana operacja mózgu, która miała złagodzić drżenie kończyn.

W wywiadzie udzielonym dla Oprah Winfrey Michael J. Fox przyznał, że za każdym razem, gdy patrzy na żonę, myśli o tym, że z każdą sekundą staje się coraz piękniejsza. Imponuje mu również jej mądrość. Docenia Tracy Pollan i jest jej niesamowicie wdzięczny za to, że była z nim bez względu na wszystko.

"Znajdź rzeczy, które są najlepsze w tobie i w życiu, a następnie je celebruj" – brzmi motto Michaela J. Fox, które pomogło mu przetrwać ciężkie chwile.

Zobacz także: Smacznego na dobry wieczór! Odc. 2: Chlebek bananowy

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (17)
Zobacz także