Trwa ładowanie...
Materiał powstał przy współpracy z Tchibo

Trening który wzmacnia… relację. Dlaczego warto ćwiczyć z ukochaną osobą?

Sport to zdrowie, sposób na piękną sylwetkę i budowanie więzi. Ćwiczenia w parach motywują i dają więcej radości, a endorfiny po intensywnym wysiłku będą miały pozytywne skutki także poza salą treningową. Wyjaśniamy, dlaczego warto uprawiać sport z drugą połówką.

 Źródło: Adobe Stock
d3vt6jm
d3vt6jm

Dla wielu osób ruch jest nieodłącznym elementem stylu życia. Bieganie, rower, treningi siłowe czy tak popularny ostatnio crossfit to skuteczna metoda na dobre samopoczucie, piękną sylwetkę, oderwanie się od codziennych spraw i odświeżenie umysłu po całym dniu pracy za biurkiem. Ty i twój partner kochacie sport? Nic nie stoi na przeszkodzie, żebyście zaczęli ćwiczyć razem. Wspólne treningi mogą być jeszcze bardziej efektywne, a czas spędzony w ruchu zbliża i zacieśnia łączące was więzi. Zalet trenowania w parach jest znacznie więcej – poznaj je wszystkie!

Większa motywacja

Przyznajmy szczerze – treningi nie zawsze są lekkie i proste, a szare, jesienne dni zamiast do ćwiczeń zachęcają raczej do leżenia pod kocem. Takie sportowe kryzysy łatwiej zwalczyć, mając obok bliską osobę, której przyświeca ten sam cel. Tak, trening z partnerem mobilizuje do działania. Nawet jeżeli czujesz spadek energii, widok ukochanej osoby, która dzielnie walczy ze swoimi słabościami, daje wielkiego kopa motywacyjnego, by ruszyć się z miejsca. Bliska osoba to także nieocenione źródło wsparcia i zrozumienia. Kiedy czujesz, że nie dasz już rady i chcesz odpuścić, z pomocą przychodzi partner, dopingując cię do końca.

d3vt6jm

Dlaczego pary tworzą tak zgrany sportowy duet? Nikt nie zna twoich słabych i mocnych stron tak dobrze, jak twoja druga połówka. Wykorzystując tę wiedzę, możecie być dla siebie cenną podporą. Obietnica spędzenia wieczoru z ulubionym serialem albo wizja ulubionego dania na kolację dodaje energii skuteczniej niż proteinowy koktajl.

Razem możecie więcej

O tym, że treningi w parach są bardziej efektywne, zapewniają doświadczeni trenerzy. Istnieje wiele sprawdzonych zestawów ćwiczeń, które możecie wykonywać wspólnie, uzupełniając się pod względem możliwości siłowych. Dobrym przykładem jest pozycja, w której jedno z was robi klasyczne brzuszki, a drugie wykonuje pompki, opierając się o zgięte kolana partnera. Takich przykładów jest znacznie więcej i nie ograniczają się one jedynie do cardio czy treningów siłowych. W duecie można też ćwiczyć jogę, wykonywać ćwiczenia rozciągające albo trenować boks. Nie mówiąc już o wspólnym bieganiu, jeździe na rolkach lub na rowerze. Każda z tych czynności łączy sport i dobrą zabawę we dwoje.

MosaicGallery

Źródła: materiały partnera

Cudowna moc endorfin

O tym, że wysiłek fizyczny uwalnia endorfiny, wie każdy z nas. Jednak mało kto zdaje sobie sprawę, jak ta potreningowa ekscytacja może wpłynąć na relację z partnerem. Szczęśliwi i usatysfakcjonowani dobrze wykonaną pracą, patrzymy na świat z większą radością i optymizmem, a co za tym idzie – także na naszą relację. Zmęczeni i zadowoleni, mamy poczucie, że ten wielki wysiłek, jaki włożyliśmy w trening, jest naszą wspólną zasługą, a to niewątpliwie buduje poczucie wspólnoty i wzmacnia więź. Już nie wspominając o tym, że emocje towarzyszące ćwiczeniom sprzyjają też igraszkom w sypialni, a zatem trening może być doskonałym wstępem miłosnych czułości…

d3vt6jm

Radość bycia we dwoje

W świecie, w którym na wszystko brakuje czasu, każda okazja do bycia razem jest na wagę złota. Jeżeli na co dzień pochłaniają was zawodowe obowiązki, trening może być doskonałym sposobem na zwolnienie tempa i cieszenie się sobą. Nieważne, na jakim poziomie plasuje się wasza forma fizyczna. Jeżeli chcecie ćwiczyć w parze, na pewno znajdziecie taką aktywność, która zadowoli każdą ze stron. We wspólnych treningach chodzi nie tylko o efekty, ale także o więzi, zaufanie i motywację do pracy, która zbliża jak mało co.

Jesteście gotowi na couple workout? Zaopatrzcie się w wygodne i stylowe stroje, które sprawią, że wspólne treningi będą jeszcze przyjemniejsze. W sportowej ofercie Tchibo znajdziecie nie tylko odzież sportową dla niej i dla niego, ale także akcesoria do ćwiczeń. Fasony i kolorystyka tej wyjątkowej kolekcji sprawią, że doskonale dopasujecie się do siebie na sali treningowej, na siłowni i na biegowym szlaku. Każdy z produktów wyróżnia wysoka jakość i stylowy design. Jeżeli kochacie sport i jednocześnie chcecie być zawsze na czasie, kolekcja Tchibo z pewnością skradnie wasze serca. Skompletujcie własne stroje i akcesoria spośród szerokiej oferty dla aktywnych i ruszajcie na wspólny trening!

Materiał powstał przy współpracy z Tchibo
d3vt6jm
d3vt6jm