Trwa ładowanie...
Artykuł sponsorowany

Twoje ubrania zyskają drugie życie dzięki akcji Wear&Share sklepu Answear.com

Nikogo nie dziwi już segregacja śmieci, którą do niedawna wielu ludzi uważało za zbędną. Nikt też nie kwestionuje słuszności recyklingu plastiku. Ale o środowisko można zadbać na tysiąc innych sposobów. Akcja sklepu Answear.com to doskonały przykład na innowacyjne podejście do zróżnicowanego rozwoju naszej planety. Sprawdź, na czym polega Wear&Share i jak możesz ją wesprzeć!

Share
Wear&Share
Wear&Share Źródło: materiały partnera
d1kjpte

Answear.com to marka, która podąża nie tylko za modowymi trendami. Właśnie dlatego jesienią 2020 roku Answear.com uruchomił akcję Wear&Share, której celem jest zbiórka odzieży używanej połączona z sadzeniem nowych drzew. Jak to się odbywa? Jakie cele przyświecają marce? I dlaczego warto przystąpić do akcji? Sprawdź!

Dlaczego Answear.com zdecydowało się na recykling ubrań?

W 2019 roku Answear.com uruchomił pierwszą akcję Eko is the Answear, której celem była zbiórka niepotrzebnych ubrań na terenie Krakowa. Akcja spotkała się z dużym zainteresowaniem – udało się wówczas zebrać ponad 2 tony używanej odzieży. Dlatego jesienią 2020 roku Answear.com rozszerzył akcję na cały kraj. I tak od września 2020 roku działa projekt Wear&Share, w którego mogą przyłączyć się mieszkańcy całej Polski.

Wear&Share materiały partnera
Wear&Share Źródło: materiały partnera

Na czym polega akcja Wear&Share?

Idea Wear&Share jest banalnie prosta. Wszystko co musisz zrobić, to zamienić stare, niepotrzebne ubrania – nawet te mocno znoszone – na drzewa w Twojej okolicy. Zrób porządek w swojej garderobie. Odłóż na bok sukienki, spodnie, bluzki, T-shirty, swetry a nawet bieliznę, w której już nie chodzisz. Zbierz ubrania swojego partnera i dzieci, a następnie zapakuj je do specjalnego worka, który zamówisz na eko.answear.com. Pamiętaj, żeby wypełnić go przynajmniej do ¾ objętości. Jeśli to niemożliwe, sprawdź czy ktoś z Twoich bliskich nie ma ubrań do oddania. Zapakowany worek przekaż kurierowi. Umów odbiór na dogodny termin poprzez stronę albo zawieź worek do wybranego punktu GLS. Każdy kilogram oddanej przez Ciebie odzieży do wsparcie dla Fundacji Aeris Futuro i jej projektu „Czas na Las”.

d1kjpte

Co stanie się z zebraną odzieżą?

Zabrana od Ciebie odzież powędruje do magazynu, w którym zostanie poddana wstępnej segregacji. Z ubrań, które nie nadają się już do noszenia, zostaną odzyskane włókna. A z nich wyprodukowane materiały tłumiące, używane np. jako izolacja samochodowa. Mocno znoszone ubrania będą też poddane recyklingowi, a z odzyskanych materiałów wyprodukowane zostaną tekstylia. Jeżeli jednak oddasz ubrania w dobrym stanie, z których po prostu wyrosły Twoje dzieci, albo które były nietrafionym, nieprzemyślanym zakupem, trafią one do tzw. drugiego obiegu. Będą sprzedawane w sklepach z używaną odzieżą, a środki pozyskane z takiej sprzedaży zostaną przekazane na konto Fundacji Aeris Futuro na zakup sadzonek drzew.

Wear&Share materiały partnera
Wear&Share Źródło: materiały partnera

Bycie „eko” jest trendy!

Wspieranie akcji ekologicznych ma ogromne znaczenie dla naszej planety. Każde posadzone drzewo to mniejsza emisja dwutlenku węgla. 100 drzew w Twojej okolicy ograniczy jego emisję aż o 750 kg rocznie, przetwarzając go tym samym w życiodajny tlen. Ale to nie wszystko. Drzewa to nie tylko czyste powietrze, ale też schronienie w upalne dni. Naturalne środowisko i dom dla ptaków, owadów czy wiewiórek. Drzewa chronią przed hałasem i pozytywnie wpływają na Twoje samopoczucie. Obcowanie z nimi obniża poziom stresu i agresji. Wspieraj więc sadzenie drzew, pozbywając się starych ubrań ze swojej szafy.

Wear&Share to akcja, do której możesz przystąpić w każdej chwili. Nie ma ona ograniczenia czasowego, dlatego Twoje wsparcie ma ogromne znaczenie nawet teraz. Do tej pory Answear.com przyczynił się do posadzenia blisko 500 drzew, a do akcji przyłączyły się: Paula Jagodzińska, Waniliowa Chmurka, Edyta Filipiak (Olivka Blog), Aneta Klimczuk, Anna Haze oraz dziewczyny z MaRka – MARtyna i Karolina. Dołącz do nich!

Artykuł sponsorowany
d1kjpte

Podziel się opinią

Share
d1kjpte
d1kjpte