Blisko ludziTymon Tymański o biseksualnym coming oucie. "Miewałem przygody homoseksualne z kolegami"

Tymon Tymański o biseksualnym coming oucie. "Miewałem przygody homoseksualne z kolegami"

Tymon Tymański o swoim biseksualiźmie
Tymon Tymański o swoim biseksualiźmie
Marta Kutkowska

06.06.2021 14:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Tymon Tymański jest jedną z najbardziej kolorowych postaci polskiego show-biznesu. Muzyk nie stroni od skandali - przeciwnie, często sam je prowokuje. Tym razem znalazł się na językach po publikacji wywiadu dla magazynu "Replika".

Tymon Tymański to postać wielu talentów. Jest multiinstrumentalistą, wokalistą, poetą i reżyserem. Jego życie prywatne mogłoby posłużyć za gotowy scenariusz na film, a konkretnie, na film dla dorosłych.

Otwarty związek?

Kilka lat temu Tymon Tymański tworzył szczęśliwą parę z Marią Tymańską. Muzyk przyznał w jednym z wywiadów, że zdradzał swoją partnerkę na trasach koncertowych. Był pewien, że ma z nią taki układ. Ona jednak nie wiedziała, że tworzą otwarty związek – dowiedziała się o tym z mediów. Kobieta zażądała wówczas rozwodu.

Niedługo po tym incydencie muzyk zdecydował się na kolejne wyznanie. Na łamach jednej z gazet przyznał, że jest biseksualny. Teraz postanowił nieco więcej opowiedzieć o swoich podbojach, a przy okazji skomentować sytuację w kraju.

"Nie lubię patrzeć, jak tłamsi się słabszych"

Muzyk podkreśla, że nigdy nie robił tajemnicy ze swojej seksualności, tylko wcześniej nikogo to nie obchodziło. - Owszem, miewałem przygody homoseksualne z kolegami (...). Mam swoje obyczajowe stanowisko, którego nie zmieniam od samego początku tzw. kariery artystycznej. W wywiadach mówiłem o tym od dobrych 20 lat, tylko nikt nie zwracał uwagi; o tym, że jestem bi, opowiedziałem nawet w filmie "Miłość". W pewnym momencie uznałem natomiast, że warto do tematu wrócić, bo czasy są takie, że obyczajowo się cofamy – podkreślił Tymański.

Artystka skomentował też sytuację w kraju. – Nie lubię patrzeć, jak tłamsi się słabszych (…) Zawsze się będę utożsamiać ze słabszymi - podsumował muzyk. Okazuje się, że Tymański chce podobną postawę przekazać swoim dzieciom. – Ostatnio mnie dziecko pytało, czy pan może malować paznokcie? Czy pan może pocałować pana? No, co mam powiedzieć? Pewnie, że może! Trzeba z nimi rozmawiać z humorem, nie można mieć w du*ie kija od szczotki. Na dłuższą metę warto wychowywać liberalnie, w poszanowaniu inności. Może od razu nie daje to tak oczywistych rezultatów, jak dyscyplina i kindersztuba, ale las rośnie wolno i tak jak chce – stwierdził muzyk.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was! Chętnie poznamy wasze historie, podzielcie się nimi z nami i wyślijcie na adres: wszechmocna_to_ja@grupawp.pl.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:WP Kobieta
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (198)