Trwa ładowanie...

Typy figury - rodzaje i charakterystyka. Jaki masz typ sylwetki?

Zastanawiasz się, jaki masz typ figury? Typ sylwetki warunkować może sposób, w jaki chudniemy czy tyjemy. Określenie typu sylwetki i dobranie do niego ubioru wcale nie jest trudne. Zobacz, jak rozpoznać figurę typu gruszka, jabłko, klepsydra i kolumna.
Share
Figura typu gruszka i figura typu jabłko to jedne z częstszych typów sylwetki
Figura typu gruszka i figura typu jabłko to jedne z częstszych typów sylwetkiŹródło: iStock.com, Fot: Ulianna
d2ne8ka

Typy sylwetki - figura gruszki

Kobiety o typie figury trójkąta, czyli tzw. gruszki, mają wąskie ramiona, mały biust, szerokie biodra oraz masywne uda. Przy figurze gruszki należy zadbać o wyszczuplenie ud i bioder, np. rozkloszowanymi spódnicami lub sukienkami.

Kobiety o figurze gruszki powinny nosić spodnie z wysokim stanem o kroju prostym lub z rozszerzanymi nogawkami, bluzki z bufiastymi rękawami lub o długości ¾. Mogą wybierać też bluzki oversize, które sprawią, że sylwetka będzie proporcjonalna. Kobiety z taką figury powinny unikać fasonów podkreślających szerokie biodra oraz wąskie ramiona.

d2ne8ka

Typy sylwetki - figura klepsydra

Klepsydra to typ sylwetki najbardziej pożądany przez kobiety. Charakteryzuje się pełnymi biodrami, sporym biustem oraz talią osy. Ten typ figury jest proporcjonalny i uważany za najatrakcyjniejszy. Kobiety z taką sylwetką nie mają większego problemu w doborze ubrań. Warto jednak pamiętać, aby unikać sukienek odcinanych pod biustem. Warto pokazywać tę wąską talię.

Pasek w talii, spodnie z wysokim stanem, spódnice ołówkowe - w tym kobieta o figurze klepsydry będzie wyglądać perfekcyjnie. W związku z tym, że kobiety o sylwetce klepsydry mają większy biust, powinny nosić dekolt w serek.

Typy sylwetki - figura jabłka

Kobiety mające figurę w kształcie jabłka (czyli okrągłą) mają obfity biust, szerokie ramiona i biodra, a także szczupłe nogi. Cechą charakterystyczną sylwetki typu jabłko jest brak talii, dlatego też kobiety o tej figurze powinny podkreślać tę partię ciała np. wąskim paskiem. Warto wybierać ubrania z delikatnych materiałów tj. satyna, atłas czy tafta.

d2ne8ka

Kobiety o figurze jabłka powinny wybierać sukienki o długości midi oraz sukienki typu op-art. Przy zakupie kreacji lepiej wybierać sukienki o prostym, jednolitym kroju, które wysmuklą sylwetkę. Kobiety o figurze jabłka muszą uważać, aby swoją stylizacją nie podkreślać okolic brzucha oraz bioder.

Typy figur - papryka, kolumna

Kobiety o typie figury prostokąta, czyli tzw. papryka lub kolumna, charakteryzuje jednolitość, ponieważ ich ramiona i biodra mają tę samą szerokość, wcięcie w talii jest mało widoczne, a uda są przedłużeniem linii bioder. Często ten typ budowy ciała przypomina chłopięcą, a nawet męską sylwetkę, dlatego ważne jest to, jak się ubieramy.

Warto wybierać spodnie z wysokim stanem (lub spódnice), które można podkreślić paskiem. Kobiety o figurze kolumny powinny zakrywać ramiona np. bluzkami z długimi rękawami lub rozszerzanymi rękawami. Z pewnością powinny unikać bluzek z bufiastymi rękawami, które dodatkowo poszerzą ramiona. Kobiety z figurą prostokąta powinny wybierać rozszerzane sukienki, mogą być zarówno z dekoltem w literę “V”, jak i łódką.

d2ne8ka

Podziel się opinią

Share
d2ne8ka
d2ne8ka