Trwa ładowanie...

Uprawiaj seks. Będziesz zdrowszy

Stosunek seksualny to sport, który pomaga utrzymać dobrą kondycję fizyczną. W połączeniu z pozytywnym wpływem na psychiczne samopoczucie sprawia, że ludzie lepiej „czują się w swojej skórze, wyjaśniają seksuolodzy.

Uprawiaj seks. Będziesz zdrowszyŹródło: 123RF
dqx8c0x
dqx8c0x

Jak wynika z badań opublikowanych w British Medical Journal, mężczyźni, którzy uprawiali seks rzadziej niż raz w miesiącu, byli dwukrotnie bardziej narażeni na śmierć w następnej dekadzie, niż ci, którzy oddawali się miłości fizycznej co najmniej raz w tygodniu.

Inne badania, prowadzone przez 25 lat na Duke University z udziałem 270 mężczyzn, wykazały, że panowie aktywni seksualnie żyli dłużej.
Jeśli chodzi o kobiety, nie odnotowano takiej samej zależności. W przypadku pań bardziej liczy się postrzegana przez nie jakość seksu niż częstotliwość w zakresie większych szans na długowieczność.

Dwudziestoletnie badanie z udziałem 914 mężczyzn wykazało, że panowie, którzy uprawiają seks od dwóch razy w tygodniu do jednego razu w miesiącu, a cierpią na problemy z sercem, nie odznaczają się wyższym ryzykiem ataków serca niż inni. Wręcz odwrotnie. - Jeśli chcesz przebiec maraton ot tak, stanowi to zagrożenie. Ale jeśli ćwiczysz regularnie, twoje ciało jest gotowe do takiego wysiłku. To samo dotyczy serca i aktu seksualnego - wyjaśnia seksuolog Pascal De Sutter.

Seksuolodzy i naukowcy wielu innych dziedzin są zgodni - seks ma wiele zalet. Podczas stosunku w mózgu uwalniane są hormony (oksytocyna, serotonina, endorfiny), które dają silne efekty dla dobrego samopoczucia.

dqx8c0x

Wśród korzyści zdrowotnych z regularnego życia intymnego wymienia się: osłabienie migren i innych bólów, pozytywny wpływ na pamięć, zwiększenie typu przeciwciał, które mają działanie ochronne przy różnych rodzajach zakażeń, np. przy grypie i przeziębieniu, zmniejszenie ryzyka raka prostaty u mężczyzn i raka piersi u kobiet, pomoc w dbałości o ładną sylwetkę.

W ciągu typowej sesji miłosnej tracimy od 130 do 600 kalorii. Kochając się na jeźdźca panie są w uprzywilejowanej pozycji, bo mogą stracić przez 10 minut nawet 300 kalorii (panowie tylko 130). Seks w pozycji misjonarskiej gwarantuje nam utratę 250 kalorii w ciągu 10 minut. A jeśli nasze miłosne ćwiczenia zakończą się szalonym finałem, czyli orgazmem, odpiszmy sobie od 60 do 100 kalorii.

(fot. 123RF)
Źródło: (fot. 123RF)

Na podstawie www.newswala.com/(gabi), kobieta.wp.pl

dqx8c0x
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
dqx8c0x