FitnessUprawianie sportu i astygmatyzm – soczewki toryczne na co dzień

Uprawianie sportu i astygmatyzm – soczewki toryczne na co dzień

Uprawianie sportu i astygmatyzm – soczewki toryczne na co dzień
Źródło zdjęć: © materiały prasowe
03.06.2014 10:51, aktualizacja: 03.06.2014 11:13

Wśród objawów astygmatyzmu wymienia się między innymi mniejszą ostrość widzenia przedmiotów czy zniekształcenie obrazu. Schorzenie to może – ale nie musi – utrudniać uprawiania sportu. Wszystko zależy od tego, jakie leczenie zostanie podjęte.Uprawianie sportu i astygmatyzm – soczewki toryczne na co dzień

Wśród objawów astygmatyzmu wymienia się między innymi mniejszą ostrość widzenia przedmiotów czy zniekształcenie obrazu. Schorzenie to może – ale nie musi – utrudniać uprawiania sportu. Wszystko zależy od tego, jakie leczenie zostanie podjęte.

Astygmatyzm można skutecznie leczyć. Współczesna okulistyka przewiduje kilka możliwych ścieżek leczenia tego schorzenia, w tym również korekcję laserową. Z drugiej strony, najpopularniejszą formą wciąż pozostaje stosowanie specjalnych soczewek, czyli tak zwanych cylindrycznych. Ponieważ okulary uniemożliwiają uprawianie większość sportów, osoby zainteresowane mogą zastąpić je soczewkami kontaktowymi. To idealne rozwiązanie, gdyż właśnie dzięki nim uzyskać można ostre, stabilne widzenia, jak i komfort. Czym różnią się soczewki toryczne od tradycyjnych?

Korygują astygmatyzm

Soczewki toryczne zaprojektowane zostały z myślą o osobach cierpiących na astygmatyzm. Z technicznego punktu widzenia są one zbudowane z takiego samego materiału, jak klasyczne. Różnica polega w budowie tych soczewek – wytwarzane są w różnych wartościach mocy sferycznej i mocy cylindrycznej.

Osoby, które zdecydują się na taki sposób leczenia schorzenia, mogą bez obaw uprawiać sport, choć muszą pamiętać, że soczewki toryczne powinny być zakładane w ściśle określony sposób. Precyzując, istotne jest to, aby soczewka była zawsze zakładana w ten sam sposób – tak, aby pozostawała w tej samej pozycji (nie może obracać się na oku).

Co na rynku?

Na rynku znaleźć można szeroką ofertę soczewek, które oferowane są właśnie osobom cierpiącym na astygmatyzm, a które to nie wyobrażają sobie dnia bez aktywności fizycznej. Wśród produktów, które można zakupić na współczesnym rynku wymienić można między innymi * soczewki toryczne Acuvue Oasys for Astigmatism dostępne np. na sklep.visionexpress.pl* . Do ich produkcji zastosowano nowoczesną technologię Projekt Przyśpieszonej Stabilizacji (Accelerated Stabilisation Design – ASD), dzięki której soczewki zawsze pozostają na swoim miejscu i to niezależnie od wykonywanych czynności.

Swoją linię soczewek torycznych zaprojektowała również firma Ciba Vision. Te zakupić można w pełnej gamie dioptrii. Przykładowa seria Color for Light Eyes, która dostępna jest w czterech kolorach, posiada zabarwienie pogłębiające naturalne barwy tęczówek.

Źródło artykułu:Informacja prasowa
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (4)
Zobacz także