Uprawiasz seks rzadziej niż raz w tygodniu? Mamy fatalne wieści

Uprawiasz seks rzadziej niż raz w tygodniu? Mamy fatalne wieści

Regularny seks przynosi wiele korzyści
Regularny seks przynosi wiele korzyści
Źródło zdjęć: © Adobe Stock
06.11.2023 20:29, aktualizacja: 06.11.2023 20:55

Łagodzi stres, poprawia nastrój i wprawia w błogi nastrój. Korzyści płynących z seksu jest wiele. Naukowcy odkryli kolejną. Przeprowadzili badanie na próbie 129 kobiet i stwierdzili, że regularne stosunki wpływają na nasz wiek biologiczny.

Nie tylko buduje bliską relację z drugą osobą, lecz także przynosi wiele korzyści fizycznych i emocjonalnych. Dobrodziejstwa płynące ze zbliżeń znane są od dawna. Najnowsze badania idą jednak o krok dalej. Naukowcy udowodnili, że seks... odmładza.

Seks odmładza. Zaskakujące badania naukowców

Naukowcy z Uniwersytetu Kalifornijskiego postanowili sprawdzić, czy seks ma wpływ na DNA kobiet. Do eksperymentu zaprosili 129 pań będących w związkach. Badanie było dwuetapowe. Na początku był wywiad. Uczestniczki zostały zapytane o stan zdrowia, samopoczucie i życie seksualne. Druga część badania polegała na pobraniu od nich krwi.

Wyniki badania nie pozostawiają złudzeń. Kobiety, które uprawiały seks minimum raz w tygodniu, miały dłuższe telomery, czyli "markery wieku biologicznego". Gdy telomery się kurczą, oznacza, że się starzejemy.

Jakie stąd wnioski? Regularne stosunki wpływają na stan telomerów oraz pobudzają do pracy układ odpornościowy. Dzięki temu wprowadzają kobietę w błogi nastrój, a to sprzyja sprzyja zachowaniu młodości.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Wachlarz seksualnych korzyści

Seks jest bardzo korzystny dla naszego zdrowia. Podczas zbliżenia dochodzi do oczyszczenia organizmu. Szybszy oddech pomaga wentylować płuca, co zwiększa przepływ krwi, który stymuluje nerki do filtracji toksycznych produktów przemiany materii.

Regularne stosunki mogą mieć korzystny wpływ na sen. Po orgazmie organizm uwalnia endorfiny, które działają uspokajająco i pomagają zasnąć. Aktywność seksualna może przyczynić się do poprawy jakości snu i złagodzenia bezsenności.

Seks jest też doskonałym sposobem na redukcję stresu. Podczas aktywności seksualnej organizm uwalnia hormony, takie jak oksytocyna i prolaktyna, które pomagają zrelaksować się i poprawiają ogólne samopoczucie. Dzięki temu można lepiej radzić sobie z codziennymi wyzwaniami i napięciami.

Zapraszamy na grupę FB - #Wszechmocne. To tu będziemy informować na bieżąco o terminach webinarów, wywiadach, nowych historiach. Dołączcie do nas i zaproście wszystkie znajome. Czekamy na was!

Źródło artykułu:WP Kobieta