Uprawiasz sport? Sprawdź, dlatego biustonosz sportowy jest ci niezbędny

Wygodne legginsy czy spodenki, odpowiednie buty, mata i inne przyrządy do treningu to nie wszystko. Do kompletu brakuje jeszcze ważnego elementu sportowej garderoby, czyli biustonosza. Poniżej prezentujemy sportowe modele, które należy mieć w szafie.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Biustonosz sportowy chroni piersi przed deformacjami
Biustonosz sportowy chroni piersi przed deformacjami (iStock.com)
WP

Biustonosz sportowy – dlaczego trzeba go mieć?

Piersi to bardzo wrażliwa część kobiecego ciała, ponieważ nie zawierają mięśni, a podatne na deformacje tkanki, których nie da się przywrócić do pierwotnych kształtów za pomocą ćwiczeń (pomoże jedynie interwencja chirurgiczna). Podczas uprawiania sportu biust poddawany jest ciągłym wstrząsom i drganiom, dlatego tak ważne jest, aby był unieruchomiony. Zakładanie odpowiedniego biustonosza sportowego jest więc kwestią kluczową.

WP

Modele sportowe różnią się od modeli przeznaczonych do noszenia na co dzień. Są wysoko zabudowane i najczęściej wykonane ze sztywnego, ale oddychającego materiału. Biustonosze sportowe ograniczają ruchy piersi nawet o ok. 70 proc., podczas gdy zwykłe staniki – tylko ok. 38 proc. Różnica jest więc odczuwalna.

kobieta uprawia fitness iStock.com
Podziel się

Biustonosz sportowy – jak dobrać?

Dobranie odpowiedniego rozmiaru jest bardzo ważne, ponieważ zły model nie zapewnia pełnego komfortu i sprawia, że kobieta grabi się i pochyla, by zminimalizować odczucie rozciągania tkanek czy ból (zwłaszcza jeśli ma naprawdę duży biust). Tak jak w przypadku tradycyjnych biustonoszy liczy się obwód i rozmiar miseczki. Miseczka powinna otaczać całą pierś, a ramiączka nie mogą wbijać się w skórę, a najlepiej jest, jeśli dają się naciągnać na wysokość ok. 2 cm. Ponadto ważne są też szwy: w modelach sportowym muszą być gładkie, by nie ocierały podczas intensywnych ruchów. Fiszbiny, jeśli są, nie mogą uciskać piersi.

WP

Biustonosz sportowy – rodzaje

Biustonosze sportowe dzielimy głównie względem przeznaczenia oraz wielkości biustu. Inne modele przeznaczone są do statycznych treningów, a inne do biegania. Modele, które przyciskają piersi razem i nadają się przede wszystkim do niezbyt obciążających treningów nazywane są biustonoszami z niskim wsparciem. Takie mogą nosić głównie panie z niewielkim biustem. Z kolei do bardziej intensywnych treningów, czyli fitnessu, tańca czy biegania, polecane są biustonosze ze średnim oraz wysokim wsparciem, które przyciskają piersi osobno i dzięki temu dobrze chronią pełniejsze biusty przed podskokami i drganiem.

kobiety fitness iStock.com
Podziel się
WP

Oglądaj swoje ulubione programy za darmo na komputerze, telefonie i telewizorze! Sprawdź WP Pilot!

Polub WP Kobieta
WP
WP
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Wow!
0
Ważne
0
Słabe
0
Straszne
Trwa ładowanie
.
.
.
WP